17 Şubat Pazar


CHP’li Balças’a gözaltı şoku!

CHP’li Balças’a gözaltı şoku! Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe Örgütü’nün tecrübeli ismi, geçmiş dönemlerde İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde...
Bu Haber 30 Ocak 2018 07:00 Yayınlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karacabey İlçe Örgütü’nün tecrübeli ismi, geçmiş dönemlerde İl Genel Meclisi Üyeliği görevlerinde bulunan Hasan Balças, geçtiğimiz Çarşamba günü sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği suçlaması ile Karacabey’de gözaltına alınarak Bursa’ya götürüldü.

 

Bir gece nezarette kaldıktan sonra, mahkemeye çıkarılan Hasan Balças, yaptığı savunmanın ardından serbest bırakıldı.

 

Hasan Balças’ın gözaltına alınması sonrası, CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, yönetim kurulunu ve tüm üyeleri parti binasına çağırırken, parti binasında sabaha kadar yapılan görüşmeler ve yoğun çabalar ile CHP Karacabey İlçe Örgütü’nün, Hasan Balças’a sahip çıktığı belirtildi.

 

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Nurhayat Kayışoğlu ile parti avukatlarının da Balças’ın serbest bırakılması için yoğun çaba sarf ettiği öğrenildi.

 

Ankara’da bulunan CHP’li genç siyasetçi Sinan Çiftçi’nin de, Balças’ın KOA hastası ve nefes darlığı sıkıntısı yaşadığını belirterek, serbest bırakılması için CHP Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı bürokratları ile görüşmeler yaptığı belirtildi.

 

 

Öte yandan, mahkemeye ifade verdikten sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Hasan Balças’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde istirahat ettiği öğrenildi.

 

CHP Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi de, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hasan abimiz partimizin çok değerli bir emekçisi. Eleştiri ve ifade özgürlüğü hakkı kutsaldır. Türkiye baskı ve susturma politikası ile yönetilemez. Hiçbir CHP’li zorbalığa boyun eğmez. Türkiye’ye yeniden demokrasiyi getirene kadar hak, hukuk ve adalet mücadelemiz devam edecektir. Hasan abimize İl Başkanımız, Milletvekillerimiz, parti avukatlarımız ve Karacabey İlçe Örgütümüz sahip çıkmıştır. Kendisine, ailesine ve tüm partililerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM