23 Ağustos Cuma


Cezaevindeki isyan bastırıldı

Cezaevindeki isyan bastırıldı Karacabey’de cezaevinde yapılan isyan tatbikatı nefes kesti. Tatbikattan haberi olmayan güvenlik güçleri isyan ihbarıyla birlikte cezaevine...
Bu Haber 24 Mayıs 2013 17:12 Yayınlandı

Karacabey’de cezaevinde yapılan isyan tatbikatı nefes kesti. Tatbikattan haberi olmayan güvenlik güçleri isyan ihbarıyla birlikte cezaevine koştu.

 

Karacabey Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda isyan çıktığı ihbarı üzerine ilgili birimler harekete geçti.

 

Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez’in yönettiği tatbikatın startı saat 14.40’ta verildi.

 

Jandarma, polis, itfaiye, ambulans ve TEDAŞ’a, cezaevinde isyan olduğu anonsu yapılması üzerine ekipler, tatbikattan habersiz bir şekilde cezaevine ulaşmak için harekete geçti.

 

001-ceza-evi-isyan-tatbikat-video-link

 

TEDAŞ ekibi cezaevinin bulunduğu sokağının elektriğini keserken, itfaiye müdahale için hazır bekletildi.

 

Polis ve jandarma cezaevi çevresinde geniş güvenlik tedbiri alırken, sağlık görevlileri içeri girdi. Görevlerini başarıyla yerine getiren ekipler, durumun tatbikat olduğunu öğrenince tekrar görev yerlerine döndü.

 

Jandarma ekipleri ise koğuşlarda arama yaptı. Aramalara Bursa İl Jandarma Alay Komutanlığı’na ait bomba arama köpeği Alkan ve narkotik köpeği Varis de katıldı.

 

Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, “Adalet Bakanlığı yönetmeliğinde bulunan ‘acil eylem tatbikatı’ yılda iki kez yapılmaktadır. Kurumların ne kadar zamanda olay yerine gelip gerekli tedbiri aldığı test edildi. Tatbikat başarılı bir şekilde yapıldı” dedi.

 

001-ceza-evi-isyan-tatbikat-002
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM