17 Şubat Pazar


Ceylan resmen İYİ Parti’de

Ceylan resmen İYİ Parti’de Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olarak davet edildiği İYİ Parti...
Bu Haber 19 Ocak 2018 06:40 Yayınlandı

Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olarak davet edildiği İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nda, İl Yönetim Kurulu Üyesi olmasının ardından, partide başlayan üye kayıt dönemi sonucunda resmi imzayı atarak İYİ Parti üyesi oldu.

 

Konu hakkında görüş bildiren Yüksel Ceylan, şu açıklamalarda bulundu; “İYİ Parti Bursa İl Başkanı Sayın Yüksel Yılmaz’ın, İYİ Parti Bursa Kurucular Kurulunda ve İl Yönetiminde görev almam için beni davet ettiğinde, zaten böyle bir oluşumun içinde olmak istediğimi kendisine iletmiştim.

 

İçinde olacağım oluşumun ne gibi bir tüzüğe sahip olduğunu ve hangi fikri savunacağını anlamak için 25 Kasım 2017 günü Ankara Yenimahalle’de bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki parti açılışına bizzat gittim ve sayın kurucu Genel Başkanımız, önceki dönemler Dışişleri Bakanımız Sayın Meral Akşener’i izdiham gibi kalabalığın içinde dinleme şansına sahip oldum.

 

Ardından da, Sayın Akşener’in, ülkemin bir kaos içinde oluşu ve gençlerimizin geleceğinin çalınıyor olmasından ve Türk insanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarını kontrol ederek, fabrika ayarlarına geri dönmesi ve ülkemizin demokratik, laik ve hukuk devleti anlayışına tekrar geri dönmesi için vereceği mücadele üzerine, vatanını seven ve ülkemin geleceğinden endişe duyan ve tek adamlılık rejiminin ilerleyen gün ve yıllarda ülkemizin beka sorununa daha da arttıracağını düşündüğüm için ve gelecek 15 yılı bu yeni kurulan ve Kurucu Genel Başkanlığını da Sayın Meral Akşener’in üstlendiği İYİ Parti’ye geçme ve bu partide aktif görev almaya karar verdim.

 

Şunu çok iyi anlamak gerekir ki, İYİ Parti sadece bir siyasi parti olmanın dışında Kuvayi Milliye ruhu taşıyan bir halk hareketidir ve hangi partiye oy vereyim boşluğunun dolacağı bir siyasi harekettir. Eğer gelinen noktada ülkemizde tarım, hayvancılık ve sanayi can çekişiyorsa, bunun tek sorumlusu iktidardır. Ben, beni kimin yönettiğine değil, nasıl yönettiğine bakarım. Ülkemizde maalesef tüm sistem çökmüştür ve gelecek 15 yılı ülkemizde İYİ Parti inşa edecektir.

 

 

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyeliğim ve İl Yönetim Kurulu Üyeliğim sürecinde, Karacabeyliler Derneği Yönetim Kurulu’nda, iktidar, ana muhalefet ve muhalefet partilerin çeşitli kademelerinde görev almış ve halen görevde olan tüm yönetim kurulu üyelerimden hepsinin, ‘Başkanım sen neredeysen biz oradayız’ diyerek partilerinden istifa edip, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde olduğu gibi hepsinin yanımda benimle birlikte yol yürüyecek olması da benim için ayrı bir gururdur. Buradan hepsine teşekkür ediyorum”

 

Öte yandan Başkan Ceylan, “İYİ Parti Karacabey Kurucu İlçe Başkanlığına atanan Ayhan Tayfur ve partisinden istifa eden ve bizim saflarımıza katılan Hüsnü Doğruoğlu’nun, İl Kurucular Kurulu’nda olmamdaki özel çabaları için kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım” diyerek, vatanını, milletini seven herkesi İYİ Parti’ye üye olmaya davet etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM