21 Eylül Cumartesi


Büyükşehir’den Karacabey’e hizmet yok!

Büyükşehir’den Karacabey’e hizmet yok!   Karacabey Belediyesi tarafından hazırlanan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan “Yeniköy-Malkara Mevkii Sahil Boyu Çevre...
Bu Haber 8 Şubat 2019 08:30 Yayınlandı

 

Karacabey Belediyesi tarafından hazırlanan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan “Yeniköy-Malkara Mevkii Sahil Boyu Çevre Düzenleme Projesi”, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ilgisizliği yüzünden rezilleri oynuyor.

 

Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe zamanında onaylanan ve ardından yüklenici firmaya verilen projenin 26 Ocak 2018 tarihinde tamamlanması beklenirken, iddiaya göre 2017 yazında yüklenici firmanın Büyükşehir Belediyesi’nden hak edişini alamadığı için çalışmaları bıraktığı belirtiliyor.

 

 

Bu yaşanların ardından birde Recep Altepe’nin görevi bırakması sonrası tatil beldesi Yeniköy, Büyükşehir’in ilgisizliği yüzünden adeta rezilleri oynamaya başlarken, 2 Kasım 2017’de Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş’ın göreve gelmesi sonrası ise aynı rezalet kaldığı yerden devam etti.

 

Turizm cenneti diye adlandırılan, longoz ormanları, ıhlamur ormanları, orman, kum ve deniz gibi birçok güzelliği içinde barındıran Yeniköy’deki sahil projesi için hiçbir çalışma yapmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın, sahilin biran önce eski haline getirilmesi talimatını verdiği iddia edildi.

 

 

Böylesine güzel bir projeyi hiç eden Büyükşehir Belediyesi’nin, projeyi tamamlamak yerine gelişigüzel bir şekilde üstünü örtmeye çalışmasına tepki gösteren tatilciler ve Yeniköy esnafı, “Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sesleniyoruz. 2018 yılı Ocak ayında bitirileceği söylenen projeden hala bir eser yok. Aslında eser çok, her yeri rezil ettiniz. Güzelim sahili hiç ettiniz. Şimdide üstünü kapatmaya çalışıyorsunuz. Birçok güzelliği içinde bulunduran bir tatil cennetine bu yapılan reva mı? Bir kez olsun gelip bu rezaleti gördünüz mü? Buradaki tatilcilere ve esnafa bu güzelim yeri zehir ettiniz. Büyükşehir’in hizmet anlayışı bu mu?” şeklinde konuştular.

Alper TUNALI

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM