20 Ocak Pazar


Büyük mücadele ruhu mısralara döküldü

Büyük mücadele ruhu mısralara döküldü Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve İstiklal...
Bu Haber 12 Mart 2018 16:53 Yayınlandı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 97. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Türk milletinin, İstiklal Savaşının zor şartlarında, tüm varlığını ortaya koyarak eşsiz bir mücadele sergileyerek vatanına sahip çıktığını ifade eden Başkan Aka, açıklamasında şunları dile getirdi;

 

“Bu büyük mücadele azmi ve ruhu, milli şairimiz Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşıyla mısralara dökülmüş ve gelecek nesillere taşınmıştır. Bu yönüyle Mehmet Akif Ersoy sadece kendi döneminde yaşayan insanların değil, kendisinden sonra yaşayan bizlerin de düşünce ve gönül dünyasında yeni ufukların açılmasına vesile olmuştur.

 

 

İnanıyoruz ki; yurdumuzda ocaklar tütmeye devam ettikçe, al sancağımız yurdumuzun üzerinde dalgalanmaya, milletimiz de sahip olduğu birlik ve beraberlik idealini İstiklal Marşımızla ifade etmeye devam edecektir.

 

Bu duygularla; İstiklal Marşını bize milli bir şuur membası olarak hediye eden büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marşını Milli Marşımız olarak kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerini, şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM