20 Temmuz Cumartesi


Büyük Atatürk için koşacaklar

Büyük Atatürk için koşacaklar   Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün her yıl ortaklaşa...
Bu Haber 24 Aralık 2018 16:05 Yayınlandı

 

Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün her yıl ortaklaşa olarak düzenlediği Büyük Atatürk Koşusu, 27 Aralık Perşembe günü yapılacak.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, “Bilindiği üzere Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum ve Sivas Kongrelerinin ardından milli mücadelenin merkezi olarak Ankara’yı belirlemiş ve ilk defa 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelmiştir. Bugün Dikmen-Keklikpınarı’nda dolmuş ve EGO otobüslerinin kalkış durağı olan mevkide ilk defa Ankara’ya ayak basmış; Ankara halkı ve Ankara Seymenleri, Atatürk’ü ve yanındakileri burada karşılamıştır. Büyük Atatürk Koşusu, bu günün anısına ilk defa 27 Aralık 1936’da düzenlenmiş ve hiç ara verilmeden günümüze kadar gelmiştir.

 

Bizde ilçemizde uzun yıllardır geleneksel hale getirerek organize ettiğimiz bu koşuyu Perşembe günü saat 09.00 itibarı ile Atatürk Kültür Parkı içerisinde gerçekleştireceğiz. Koşular Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Küçükler kız/erkek kategorileri olmak üzere toplam 8 kategoride gerçekleştirilecektir. 27 Aralık Perşembe günü saat 09.00’da başlayacak koşular, Atatürk Kültür Parkı içerisinde yapılacaktır. Koşulara 300’ün üzerinde sporcunun katılması bekliyoruz.

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 99. Yıldönümü anısına organize ettiğimiz koşulara tüm ilçe halkımızı da davet ediyorum. 8-18 yaş grubundaki gençlerimize sporcu lisansı zorunluluğu bulunurken, büyükler kategorisinde koşacak ilçe halkımız için ise sağlık raporu zorunluluğu bulunmaktadır” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM