21 Haziran Perşembe


Bu fırsatı iyi değerlendirin!

Bu fırsatı iyi değerlendirin! Karacabey’de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Karacabey Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk...
Bu Haber 9 Haziran 2017 07:45 Yayınlandı

Karacabey’de, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Karacabey Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün destekleriyle düzenlenecek olan İlçe Spor Merkezi Yaz Spor Okulları’nın, toplam 11 spor branşında 5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere ücretsiz eğitim vereceği açıklandı.

 

 

28 Haziran 2017 tarihinde başlayacağı belirtilen Yaz Spor Okulları hakkında açıklama yapan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, “Türk sporuna geleceğin elit sporcularını kazandırmak, çocuk ve gençlerin yaz tatillerini değerlendirebilmeleri amacıyla Karacabey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere yönelik olarak 11 branşta Yaz Spor Okulları ile aynı zamanda engelliler için de Yaz Spor Okulu açılacaktır.

 

28 Haziran 2017 tarihinde başlayacak kurslar 3 haftalık dönemler halinde planlanmış olup, 25 Ağustos 2017 tarihinde tamamlanacaktır. Güreş, Jimnastik, Basketbol, Futbol, Voleybol, Kort Tenisi, Karate ve Wushu branşlarında yapılacak olan yaz spor okullarında bu yıl ilçemizde ilk defa Softbol, Beyzbol ve Ragbi branşlarında da sportif eğitim verilecektir.

 

14 kadrolu ve fahri antrenörümüzün görev yapacağı yaz spor okullarında yaklaşık olarak 1400 öğrencimize hizmet verilmesi hedeflenmektedir. Kurslar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk Spor Salonu, Sentetik Sahası, Tenis Kortu, Anadolu Lisesi Spor Salonu, Karacabey Ortaokulu Spor Salonunda ve Karpet Halı Saha tesislerinde yapılacaktır. İstek olunması halinde ek branşlarda da kurs açılabilecektir.

 

 

Çocuk ve gençlerimizin eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu atabilmeleri, eğlenceli vakit geçirebilmeleri için çocuk ve gençlerimizi yaz spor okullarımıza bekliyoruz. Veliler ve öğrencilerimiz kurslar hakkında detaylı bilgiyi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ve koordinatör Antrenörlerimizden alabilirler” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM