16 Haziran Pazar


Bu araçlar muayeneden geçemeyecek!

Bu araçlar muayeneden geçemeyecek! Araçlarda kullanılan cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Araç muayene...
Bu Haber 2 Kasım 2017 17:07 Yayınlandı

Araçlarda kullanılan cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK daha önce hafif kusur sayılan camların artık ağır kusur sayılacağı ve muayeneden geçemeyeceklerini belirtti.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK önemli bir açıklama yaparak cam filmi kullanan araç sürücülerine kötü haber verdi.

 

Buna göre filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek.

 

TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı.

 

 

Uyarıda, “Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orijinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir” denildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM