17 Şubat Pazar


Borsa üyelerini fuara götürüyor

Borsa üyelerini fuara götürüyor Karacabey Ticaret Borsası (KTB), üye ve sektör temsilcilerini, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın dört büyük tarım...
Bu Haber 29 Ocak 2018 15:33 Yayınlandı

Karacabey Ticaret Borsası (KTB), üye ve sektör temsilcilerini, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olma özelliğine sahip “İzmir AGROEXPO 13. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı”na götürüyor.

 

1-4 Şubat 2018 tarihinde İzmir Gaziemir’deki fuar alanında düzenlenecek etkinliğe yurtdışından önemli üreticiler, tarım ve hayvancılık firmalarının katılım sağlayacağı belirtilirken, fuarın ana teması da “Tarım 4.0” olarak belirlendi. Fuarda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve çeşitli ülkelerin Tarım Bakanları ile sektör temsilcilerinin katılımıyla birde “Çok Uluslu Tarım İş Forumu” gerçekleştirilecek. Toplam 60 ülkeden katılım olması beklenen bu dev organizasyonun Türkiye’de tarım sektörünü daha da ileriye götürmesi amaçlanıyor.

 

İzmir Agroexpo Fuarında, Süt ve Et Teknolojileri özel holü kapsamında sektördeki tüm yenilikler üreticiyle buluşturulacak. Özel bölümde ise Türkiye’nin tüm peynirleri tadıma sunulacak. Hayvancılıkla ilgili son gelişmeler üreticilere aktarılacak.

 

 

Fuarlara katılmanın önemini her platformda dile getirdiğini söyleyen KTB Başkanı Murad Bertan, “Özellikle üyelerimizin böyle organizasyonları kaçırmaması gerekir. Çünkü sektörlerin gelişmesi ‘network’ten geçer. Ne kadar çok bağlantı kurar ve işbirliği yaparsanız o kadar ilerlersiniz. Malum Karacabey’de imkanlar bir yere kadar. Teknolojinin baş döndürücü gelişmesiyle birlikte Tarım, Gıda ve Hayvancılık alanlarındaki yeni gelişmeler mutlaka takip edilmeli ve uygulanmalıdır. İşte bizde bu vizyonla her zaman üyelerimizin gelişimi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Öte yandan Başkan Bertan, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milli ekonominin temeli ziraattır” sözünü hatırlatarak, tarımda modernizasyonun tamamlanması gerektiğini vurguladı.

 

Daha önce de Paris’te düzenlenen Sıal Gıda Fuarı’na katılan KTB, geçtiğimiz Eylül ayında Antalya’da düzenlenen YÖREX  Fuarı’na başarılı katılım sağlayarak stant açmış ve ilçemizle özdeşleşmiş Karacabey Soğanı, Mihaliç Peyniri, Domates Salçası ve Ihlamurumuzu tanıtarak yöremize önemli katkılar sunmuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM