23 Mayıs Perşembe


Bol fotoğraflı iftarlar

Bol fotoğraflı iftarlar Öncelikle Türk İslam Aleminin Ramazan ayını kutluyorum. İşte yine bir Ramazan ayındayız ve yine reklam kokak...
Bu Haber 3 Temmuz 2014 15:02 Yayınlandı

Öncelikle Türk İslam Aleminin Ramazan ayını kutluyorum. İşte yine bir Ramazan ayındayız ve yine reklam kokak hareketleri izlemeye devam ediyoruz.

 

Her Ramazan ayında olduğu gibi kurum ve kuruluşların ‘tok’lara yönelik iftarları başladı. Buradan isim vermeye gerek yok zaten sizler basından bu ‘reklamsever’ kuruluşları takip ediyorsunuz.

 

Geçtiğimiz yıl İlçe Müftülüğü de verdiği iftarda yine Karacabey’deki ‘tok’ları ağırlamıştı. İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, yemekte yaptığı konuşmada, “Bu tür zengin sofralarda, muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerinde olması gerekir” dese de, biz o akşam o sofrada pek ihtiyaç sahibi görememiştik.

 

Bu yılda yine aynı senaryo devam ediyor. İşte geçtiğimiz günlerde yine bir kuruluş, ilçede o kadar ihtiyaç sahibi ‘aç’ varken topladı tüm ‘tok’ları yaptı reklamı. Diğerleri de onu takip etmeye devam ediyor.

 

Neymiş bunun adı birliktelikmiş. O akşam iftara katılan herkes zaten 11 ay birliktelik içinde laylaylom. Bırakında 1 ay o birlikteliği gerçekten ihtiyaç sahipleri yapsın. Bakın iftar sofralarına hep aynı isimler. “Kaymakam, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanı, Jandarma Komutanı, Borsa Başkanı, Banka Müdürleri, Parti Başkanları, Daire Amirleri, Oda Başkanları, vs..” yani hep ihtiyaç sahipleri(!)

 

Ben merak ediyorum, o etleri löp löp mideye indirirken, sonrada yemek duasında, orada olmayan ihtiyaç sahipleri için yapılan dualara amin derken vicdanınız ne kadar rahat?

 

Bir o kadar yenmeyen etler çöpe atılırken acaba bu etlerin tadını bile bilmeyen bir çocuk sizin aklınıza hiç geliyor mu?

 

Bence de yeter artık bu kadar duvara karşı konuşmak… Afiyet olsun beyler… Bol fotoğraflı iftarlar…// Bol fotoğraflı iftarlar // için 1 Yorum

 1. K.BAKİ ÜZMEZ dedi ki:

  PRAVAKASYON PEŞİNDEKİ PRAVAKATÖRLER AVUCUNUZU YALAYIN BİR YERINIZ ŞİŞMESIN ., YADA TUZLU BIR SÜTAŞ AYRANI İÇİN !……!!!!!

  SÜTAŞ A SAHIP ÇIKALIM BUNU KARCABEY İÇİN ÜLKEMİZ İÇİN , ÇALIŞANLARIMIZ ,HAYVANCIMIZ, ÇİFTÇİMİZ SANIYICIMIZ , TUM ESNAFLARIMIZ ,İÇİN BURADAN EKMEK YIYEN ,ÇOLUĞUNU , ÇOCUĞUNU BAKANLAR İÇİN SAHİP ÇIKALIMM
  …. BAZI PRAVAKATÖRLER ÇIKIYOR .SÜTAŞ İÇİN YILMAZ AILESI İÇİN YAHUDİ DIYORR…
  PRAVAKASYONDA BULUNMAĞA ÇALIŞIYOR SANALDA VE REELDE ..İŞİN ACI TARAFI NE BILIYORMUSUNUZ?? HEMSERILERIMM ORADAN EKMEK YIYENLER DAIL TUM KARACABEY UYUYOR!.. NEDEN??* GLOBAL BIR EKONEMIK DAR BOĞAZDA OLAN DUNYA VE ULKEMIZ HERSEYE RAĞMEN AYAKLARININ UZERINDE DURMAĞA ÇALIŞAN KENDI ÖZVERI VE ÖZ SERMAYELERINLE ÇALIŞANLARINLA YÖNETIMINLE AYAKTA DURMAĞA ÇALIŞAN ULKEMIZIN VE AVRUPANIN …..INCISI SUTASI ..
  HATTA HOLLANDAYA BILE SUT , YOĞURT , PEYNIRDE VE TUM MAMULLERDE MEYDAN OKUYUP O YAMYAMLAR BIRLIĞINDE KENDINE YER AÇAN SUTAŞ I , ÜÇ BEŞ PRAVAKATÖRE TESLIM MI EDECEK TUM KARACABEYLILER ??????????
  , TUM BU ÜLKEDE SUTAS ISMINLE PARA KAZANANLARR ..VEFANIZ , BUMU OLMALI ?????????
  ,, BUNCA YALAN , DOLAN IFTIRAYLA KIRLETILMEĞE ÇALIŞILAN SUTAŞ ..PASIFIZE EDILIP TE KAPANIRSA VAY HALIMIZE DERIMM,,, BENIMM DEĞİL DOSTLARR ,, 60 YAŞINDAYIM , SUTAS TAN BEŞ KURUŞUM GELIYORSA ISPAT EDIN HEYKELIN ORTASINDA KENDIMI KATLEDEYIMM… AMA MILLIYETÇILIK ÖNCE EVİNDE BAŞLAR , SONRA SOKAKTA , SONRA MAHALLEDE , SONRA KOYDE , İLÇEDE , İLDE VE TÜM ÜLKEMIZDE VE TÜRK İSLAM DUNYASINIDA KAPSAR BU BOYLEDIR, BOYLEDE BILINEE !.. BEN SAHSIM OLARAK KIŞILERI DEĞİL DOĞACAK OLAN BUYUK SORUNLARI DILE GETIRMEĞE ÇALIŞIYORUMM LUTFENN GERCEKTEN GÖRMENIZ GEREKEN PENCEREDEN BAKIN , SÜTAS , AKFA ,MATLI YEM TAT KONSERVE VS FABRIKALRIN BIRI KAPANSA BILE BU ILÇE HALKININ VE ONDAN KAZANÇ SAĞLAYANLARIN HALI NICE OLURR ,,
  ONUN İÇİN HEMSERILERIM 79 YIL SOSYALIZIMLE ( KOMINIZMLE ) YÖNETILEN REJIMLERDE BILE KAPITALISTLER VE KAPITALIZIM VARDI ,, ONUN İÇİN SLOGANLASAN LAF OLUP BERI GELE HESABI BOŞ TANTANA VE ATILAN PISLIKLERLE KIMSE BIRSEY KAZANAMAZ , HA ÜÇ PARA , KOLTUK , ALKIŞ VE ŞAHSI NEMALARI UĞRUNA ONA BUNA PEŞKEŞ ÇEKIP RANTLAŞMAĞA ÇALIŞANLARR INANIN BU SIZEDE BIR YAKININIZADA DÖNER ,MAĞDURIYET GETIRIR
  . BEN LUTFEN DIYORUM , NE SIYASI , NE ŞAHSI EGONUZA KAPILIP , BU ULKEMIZIN VE AVRUPANIN INCISI SÜTAŞ A YALAN DOLAN IFTIRA , KARALAMALARLA VE PRAVAKASYONLARI YAPAN PRAVAKATÖRLERIN GERÇEKLERLE AĞZINI KAPATMAZSSAK ,, BIR GUN BIZ VE YA BIZLER SIYASI GÖRÜŞÜMÜZ NE OLURSA OLSUN EN YAKINLARIMIZ HEMSERILERIMIZ İŞSIZ KALIR …………..ONUN İÇİN ULKEMIZDE T.B.M.M ÇALIŞANLARININ , K.İ.T LERIN ,BELEDIYELERIN BILE SENDIKASIZ ASGARI UCRETLE İŞÇİ ÇALIŞTIRABILMEK İÇİN YAPTIĞI UĞRASLARI GORMEMEZLIKTEN GELMEMELIYIZZ..
  SÜTASTA EN AZ PARA ALAN BU BENIM SAHSI TAHMINIM 1250 TL DIR ARTI HER AY PEYNIRI , YOĞRDU,
  KİT LERE BELEDIYELEREE , DİĞER İŞLETMELERE 301 TANE İŞÇİMİZİN ŞEHIT OLDUĞU YERALTI MADENLERINDE ÇALIŞANLARA BILE SENDIKASIZ ,ASGARI UCRET UYGULANAN TÜRKIYEMIZDE Kİ SÜTAŞ A OLAN SANAL VE REEL SALDIRININN SEBEBI NE OLURSA OLSUNN.. SUTAS KARACABEYIN GURURU ,AVRUPANIN İNCİSİ , HATTA DAHA ÇOK ÖZVERI ILE ÇALIŞIP DUNYA İNCİSİ YAPALIMM ..
  HEM ILÇE HALKIMIZ HEM ILIMIZ HEM ULKEMIZ HEMDE DÜNYA TÜRK VE MÜSLÜMANLARI GURUR DUYSUNN .. BEN BAŞBAKANIMIN DEDİĞİ GIBI .RAKI İÇİMİYORUM COCOCOLA DA I.ÇMİYORUM SÜTAŞ ÇİTFLİĞİNİN AYRANINI İÇİYORUMM ŞEREFINE..CUMHURBAŞKANIM , BAŞBAKANIM , ŞEREFINE MUHARREM YILMAZ ,ŞEREFINIZE TUM SÜTAŞ ÇALIŞANLARI..ŞEREFINIZE TÜMRÜRK İSLAM DÜNYASI ŞERFINIZEE SÜTAŞ AYRANI İÇİN… ÖZ SERMAYENIZLE VE ÇALIŞANLARINIZIN VERDIĞI SEVGI VE ÖZVERI TUM MAMULLERINIZE LEZZET OLARAK YANSIMIŞ …HIMMMM ÇOK LEZZETLI … IYIKI VARSIN SÜTAŞ…….DUNYA VAR OLDUKÇA NESILDEN, NESILE VAR OLACAKSIN…… 22 AĞUSTOS 2014 (Doğum günüm) ..Saygılarımla…K.Baki ÜZMEZ


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM