17 Ocak Perşembe


Bizim öğrenciler bunları hak etmiyor mu?

Bizim öğrenciler bunları hak etmiyor mu? Karacabeyli öğrencilerin Belediye Başkanıyla kitap okumasına engel olunurken, Karacabeyli öğrenciler için sosyal anlamda hiçbir etkinlik düzenlenmezken,...
Bu Haber 8 Aralık 2017 07:00 Yayınlandı

Karacabeyli öğrencilerin Belediye Başkanıyla kitap okumasına engel olunurken, Karacabeyli öğrenciler için sosyal anlamda hiçbir etkinlik düzenlenmezken, Bursalı öğrenciler sinemaya gidiyor, Mudanyalı öğrenciler sahilde kitap okuyor, Mustafakemalpaşalı öğrenciler simülasyonla buluşuyor.

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan ve halkın direnci sayesinde başarısız olan FETÖ darbe girişimini, çok boyutlu simülasyon uygulamasıyla halkın hafızasında canlı tutuyor.

 

Etkinlik kapsamında, kalkışmanın yıl dönümünde başlatılan ve o güne ilişkin görüntülerin sanal gerçeklikle izlendiği simülasyon gösterimi ile 15 Temmuz gecesi yaşananların unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.

 

Yeni eğitim sezonun başlamasının ardından Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile devam eden 15 Temmuz Destanı konulu çok boyutlu simülasyon gösterimi bugüne kadar 2 bin öğrenciye ulaştı.

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, son olarak Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin katıldığı simülasyon gösterimini öğrencilerle birlikte izledi.

 

 

10 bin öğrenciye ulaşacak

 

15 Temmuz’u yeni kuşaklara bilişim teknolojileri aracılığıyla anlattıklarını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan, her öğrenci için 4 dakika süren gösterimin eğitim sezonu boyunca tüm okullarla buluşacağını belirtti.

 

Esnaf Çarşısı girişinde kurulan 15 Temmuz simülasyonunu 10 bin öğrenciye ulaştırmak istediklerini kaydeden Başkan Kurtulan; “Hain darbe girişimiyle ilgili görüntüler, harekete duyarlı şekilde hazırlanan videolar aracılığıyla VR gözlükleri takılarak izleniyor. Teknoloji kullanılarak ortaya çıkan gerçeklik duygusu, gençlerimizin o anları yaşaması için önemli bir uygulama. O günü hafızalarda canlı tutarak milli bir bilinç oluşturulmasını hedefliyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM