21 Mayıs Salı;


Birlikspor’un yüzde 25’ini sattılar!

Birlikspor’un yüzde 25’ini sattılar!   Takip Gazetesi olarak Birlikspor’un yüzde 49’unun satılacağını gündeme getirmemizin ardından büyük tepki gören Karacabey Birlikspor...
Bu Haber 29 Mayıs 2018 08:00 Yayınlandı

 

Takip Gazetesi olarak Birlikspor’un yüzde 49’unun satılacağını gündeme getirmemizin ardından büyük tepki gören Karacabey Birlikspor Başkanı Uğur Koçak ve yönetimi, önce bunu yalanlasa da, gelen tepkilerin ardından takımın yüzde 25’ini satmakla yetindi.

 

Takımın satışıyla ilgili görüşmelerin basına yansımasıyla birlikte aldıkları tepkiler yüzünden takımın yüzde 49’u yerine yüzde 25’ini satabilen Birlikspor Başkanı Uğur Koçak, bu satıştan memnun kalmadığını da, yaptığı basın toplantısındaki şu sözlerde ortaya koydu; “Birlikspor satılmadı ama keşke satılsa da bu kulübü ilçemizin kurumsal değerlerinden biri alsa. O zaman bu takım daha iyi yerlere gelecektir”

 

2,5 milyonda satıldı!

 

 

Bursaspor eski başkanlarından Remzi Cinoğlu’nun kulübün yüzde 25 hissesini aldığını açıklayan Başkan Koçak’ın, bu hisseyi kaç paraya sattıklarını söylemese de, spor camiasında satışın 2 milyon 500 bin liraya gerçekleştiği iddia edildi.

 

Öte yandan, bu gelişmenin ardından spor camiasında farklı iddialarda ortaya atılmaya başladı. Bunlardan biri, satışın gelen tepkiler üzerine şimdilik yüzde 25 olduğu ve gelecek sezon bunun yüzde 50’ye çıkacağı yönünde olurken, diğeri ise, Remzi Cinoğlu’nun ilk önce kulübe başkan olacağı, ardından kulübün tamamını alacağı yönünde oldu.

 

5 kişilik yönetim!

 

Bu arada, Başkan Uğur Koçak, yeni yönetimi de belirlediklerini ifade ederek, “Onursal Başkanımız Sayın Ali Özkan öncülüğünde, ben ve sponsorumuz İşadamı Sayın Remzi Cinoğlu yönetimde yer alacak. Bunun yanı sıra Sayın Mustafa Kuzu, Sayın Murat Avinç ve Sayın İlker Özdemir, yeni dönemde bizlere katkı sağlamaya devam edecek. Bu isimler dışında geçtiğimiz dönem yönetimde yer alan arkadaşlarımızın desteklerini yine bekliyoruz. Kendileriyle yeni bir yapılanma içerisinde yine birlikte çalışmak isterim” dedi.

Alper Tunalı

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM