12 Aralık Çarsamba


Bir yetim ailesine daha İHH desteği

Bir yetim ailesine daha İHH desteği İHH Karacabey Temsilciliği, Keşlik Mahallesi’nden bir yetim aileye destek oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İHH Karacabey...
Bu Haber 12 Ocak 2018 08:53 Yayınlandı

İHH Karacabey Temsilciliği, Keşlik Mahallesi’nden bir yetim aileye destek oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İHH Karacabey Temsilcisi Hüseyin Kahraman, “İnşallah yetim yavrularımızın istikballerini alıncaya kadar yardımlarımız sürekli ve istikrarlı bir şekilde devam edecektir. Yetim her yerde yetim. Burada yetim kalmış, dar gelirli aileleri gözetlemek önceliğimizdir. Vesile olan ve destek veren tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İHH Karacabey Temsilciliği olarak toplamda 165 yetime hamilik yaptıklarını belirten Kahraman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu bağlamda 13 Karacabeyli yetim yavrumuza da hamilik yapıyoruz. Dünya da savaşlar, hastalıklar, doğal afetler sonucu resmi kayıtlara göre 400 milyon yetim var.  Ve bizler bu yetimlere sahip  çıkmazsak kötü niyetli insanlar, organ mafyaları ve misyoner kuruluşlar bu çocuklara el uzatıyor ve bu çocuklarımızın hayatlarını karartıyorlar. Her gün 10 bine yakın çocuk, savaş, doğal afet, hastalık gibi nedenlerle yetim kalıyor. Her 24 saatte bir çocuk organ mafyası tarafından kaçırılıyor. Yılda 2,5 milyon çocuk satılıyor. Yılda 300 bin çocuk savaşmaya zorlanıyor.

 

İHH İnsani Yardım Vakfı, 11 ülkede açtığı 30’u aşkın yetimhane ile yetimlere sahip çıkıyor. 56 ülkede 100 bine yakın yetime düzenli destek veriyor. Bizim tüm bu çalışmalarımıza rağmen sadece bir misyoner yardım kuruluşu, 3,5 milyon yetime sahip çıkıyor. Ve bizim yavrularımızı kendi köklerine yabancı ve kendi dinine ve milletine düşman olarak yetiştirip, yine o ülkelere ajan ve provokatör olarak göndermektedir.

 

 

Yüce Allah’ımız Kur’an-ı Kerim de yetimlere kol kanat açmamızı, yetimleri itip kakmamamızı birçok ayeti kerim de uyarmaktadır. Yetimlere sahip çıkmak, gözetip kollamak, sevgili Allah’ımızın emridir. Yine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) bir hadisi şeriflerinde, ‘kim kendi yetimine veya başkasının yetimine hamilik yaparsa cennette benimle yan yana olur’ diyor. Peygamberimizin sadece yetimlere hamilik konusunda böyle yan yana ifadesi yetim hamilerine bir müjdedir. Bu vesile ile ilçemizde yetim konusunda hassasiyet gösteren, yetim hamilerimize, bağışçılarımıza, gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bugün ilçemizin Keşlik Mahallesi’nden bir yetim aileye destek olmaya başladık. İnşallah yavrularımız istikballerini alıncaya kadar yardımlarımız sürekli ve istikrarlı bir şekilde devam edecektir. Yetim her yerde yetim. Burada yetim kalmış, dar gelirli aileleri gözetmek önceliğimizdir. Vesile olan, destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM