18 Haziran Salı;


‘Bir Milyon Mavi Kurdele’

‘Bir Milyon Mavi Kurdele’   Uluabatlı Hasan’lı öğrenciler Sınıf Öğretmenleri Özlem Taş öncülüğünde 28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü’nde “Bir Milyon...
Bu Haber 7 Mart 2019 14:22 Yayınlandı

 

Uluabatlı Hasan’lı öğrenciler Sınıf Öğretmenleri Özlem Taş öncülüğünde 28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü’nde “Bir Milyon Mavi Kurdele” e-Twinning projesini hayata geçirdi.

 

Karacabey Uluabatlı Hasan İlkokulu öğrencileri, Sınıf Öğretmenleri Özlem Taş rehberliğinde 28 Şubat Nadir Hastalıklar Günü’nde düzenledikleri ‘Bir Milyon Mavi Kurdele’ e-Twinning projesi ile takdir topladı. Bir ilke imza atan Uluabatlı Hasan İlkokulu öğrencileri, geçtiğimiz Perşembe günü Sevgi Yolu’nda nadir hastalıklarda toplumsal farkındalığı arttırmak için mavi kurdele ve broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

 

 

Proje sorumlusu Sınıf Öğretmeni Özlem Taş rehberliğindeki ilçe halkı tarafından büyük ilgi gören Uluabatlı Hasan’lı öğrencilerin mavi kurdele ve broşür dağıtımı etkinliğine Okul Müdürü Ferhat Coşan, okul personeli ile ilçedeki diğer okul idarecileri ve öğretmenler de katıldı.

 

Uluabatlı Hasan İlkokulu öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesine Karacabeyliler yoğun destek verirken, Proje sorumlusu Sınıf Öğretmeni Özlem Taş etkinlik hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

 

Taş, “28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü nedeniyle farklı bir etkinlik yaptık. Bu proje aynı zamanda uluslararası bir özellik taşıyor. ‘Bir Milyon Mavi Kurdele’ e-Twinning projesinin Bursa temsilcisi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Proje ile 1 milyon kişiye ulaşıp farkındalık yaratmak hedeflendi. El ele verdiğimizde oluşturacağımız birliktelik ile hastaların seslerini duyurabileceklerine, sorunlarının kamuoyu tarafından farkına varılabileceğine inanıyoruz.

 

Bir mavi kurdeleden bir milyona giden yolda herkesin desteğine ihtiyaç var. Bu konuya duyarlılık ve hassasiyetle yaklaşarak bizde Uluabatlı Hasan İlkokulu olarak nadir hastalıkla mücadele edenlerin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla öğrencilerimiz gün boyu büyüklerine mavi kurdele takarak, broşürlerle bilgilendirme de bulundu. Karacabeyli vatandaşlarımız etkinliğimize büyük duyarlılık gösterdi. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM