17 Ocak Perşembe


Bir lokma da sen ver

Bir lokma da sen ver Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin belirli noktalarına 4...
Bu Haber 25 Aralık 2017 17:46 Yayınlandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin belirli noktalarına 4 ton yem bırakıldı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gerçekleştirilen ‘Bir lokma da sen ver’ kampanyasına bu yıl erken başlandı. Ekipler, sokak hayvanları için belirli noktalara 4 ton yem bıraktı.

 

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 8 ayrı ekiple 4 ton yem dağıtımına başladı. Şehrin muhtelif yerlerinde toplu halde bulunan olan sokak hayvanları için arazide yapılan yem dağıtımının yanı sıra hayvanseverlerin de beslediği sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara hayvan yemi bırakılarak hayvanların besin alımı sağlandı.

 

 

Kış mevsiminde hava şartlarının en yoğun etkilediği sokak hayvanlarına en büyük destek Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, tüm ilçelerde görevlendiği 8 ayrı ekiple, sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere 4 ton yem dağıttı.

 

Köpekler, kediler ve kuşlar gibi sokaklarda yaşayan ve ağır kış koşullarında açlık sorunuyla karşılaşan tüm hayvanlara destek amacıyla vatandaşların da katılımı için gerçekleştirilen ‘Bir lokma da sen ver’ kampanyasına bu yıl daha erken başlandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, gönüllü olarak çalışan sivil toplum kuruluşlarına da destek veriyor. Bu amaçla vatandaşların da dışarıda besleme yaptığı noktalara kış boyunca periyodik olarak yem bırakılacak.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM