23 Ağustos Cuma


Bilsem taramaları başladı!

Bilsem taramaları başladı!   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Bilsem Grup Tarama Uygulamalarının ilk oturumunun 19 Ocak...
Bu Haber 22 Ocak 2019 10:11 Yayınlandı

 

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Bilsem Grup Tarama Uygulamalarının ilk oturumunun 19 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirildiğini duyurdu.

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen ilk oturum ve Pazar günü gerçekleştirilen 6 oturumun sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirten Dingin, “Uygulama Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilmekte olup, uygulama takvimi doğrultusunda 9, 10, 16, 17 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak olan oturumlar ile 444 öğrencimizin tamamı bu uygulamadan geçmiş olacaktır.

 

Bilsem Grup Tarama Uygulamasının ilçemizde başarıyla gerçekleştirilmesini sağlayan ve görev alan tüm personelimize teşekkür eder bundan sonraki oturumlarda uygulamaya katılacak olan tüm öğrencilerimize de başarılar dilerim” dedi.

 

 

Bilsem’in amacı

 

Bilsem Grup Tarama Uygulamasının amacı, örgün eğitim sisteminde, tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel yeteneklere sahip öğrencileri tespit edebilmektir. Bu uygulamada ilkokul 1., 2. ve 3. sınıfa devam eden öğrenciler, 15 kişilik oturumlar halinde elektronik ortamda tablet üzerinden teste tabi tutulmaktadırlar.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM