23 Mayıs Perşembe


Bilim şenlikleri devam ediyor

Bilim şenlikleri devam ediyor   TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri...
Bu Haber 22 Mayıs 2018 15:20 Yayınlandı

 

TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunuyor.

 

Bu amaçla geçtiğimiz hafta 5 okulda yapılan fuarlar; bu hafta Muhsin Özdamar Ortaokulu, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 14 Eylül Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Bilim Şenlikleri’nin açılışlarına Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Karacabey’de bu yıl toplamda 11 okul TÜBİTAK’tan hibe almaya hak kazandı ve yine bu yıl bir ilke imza atılarak, sergilenen projelerin daha çok öğrenciye ulaşması, proje kültürünün yaygınlaştırılması için okullar Bilim Şenlikleri’ne geziler gerçekleştirdi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı çalışmalarıyla geliştirdikleri projelerden dolayı emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM