18 Şubat Pazartesi


Bilim Fuarları şenlik havasında geçti

Bilim Fuarları şenlik havasında geçti   TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri...
Bu Haber 14 Mayıs 2018 16:51 Yayınlandı

 

TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarları’na destek verilmesini amaçlıyor.

 

Bu kapsamda da geçtiğimiz hafta İmam Hatip Ortaokulu’nda başlayan bilim fuarları, daha sonra sırasıyla İstiklal Ortaokulu, Beylik Ortaokulu, Sarıbey Serkan Argın Ortaokulu ve Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Bilim Şenlikleri’nin açılışlarına Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, şube müdürleri, okul müdürleri, veliler ve pek çok öğrenci katıldı.

 

 

Bu yıl toplamda Karacabey’den 11 okul, TÜBİTAK’tan hibe almaya hak kazandı. Yine bu yıl bir ilke imza atan okullarımız, sergilenen projelerin daha çok öğrenciye ulaşması, proje kültürünün yaygınlaştırılması için Bilim Şenlikleri’ne geziler gerçekleştirdi.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, “Fuarda gerçekleştirilen projeler öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktadır. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu kapsamda öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu bilim fuarlarının şenlik havasında gerçekleşmesi, yüzlerce öğrencimizin bilimsel projeler ile tanışması ayrıca sevindiricidir. Fuarlarda emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM