21 Eylül Cumartesi


Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım

Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım   Her Ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri “Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım” sloganıyla vatandaşların iftar sofralarına konuk...
Bu Haber 17 Mayıs 2019 07:30 Yayınlandı

 

Her Ramazan ayında geleneksel hale getirdikleri “Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım” sloganıyla vatandaşların iftar sofralarına konuk olan AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları, bu Ramazan ayında da “Sofranız Soframızdır” diyerek çat kapı ev ziyaretlerini sürdürüyor. Kendi hazırladıkları yemeklerle ihtiyaçlı aileleri iftarda yalnız bırakmayan AK Parti’li kadınlar, bir ekmeği bölüşmenin manevi hazzını yaşadıklarını söyledi.

 

AK Parti İlçe Kadın Kolları üyeleri; AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, İlçe Sekreteri Fahri Elezoğlu ve Bursa İl Kadın Kolları Koordinatörleri’nin de katılımlarıyla vatandaşların iftarda konuğu oluyor.

 

 

AK Kadınlar, “Ramazan ayında birçok ailenin sofrasında orucumuzu açma fırsatımız oldu. Hep birlikte olmak, aynı sofrada buluşmak bizim için çok önemlidir. Bereketi paylaşalım ki iyilikte buluşalım. Vatandaşlarımızla her zaman yan yana olmaya, acımızı, sevincimizi ve ekmeğimizi paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Etkinlik hakkında bilgi veren AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, Ramazan ayının maneviyatını doyasıya yaşadıklarını belirterek, “Yönetim Kurulu üyelerimle her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz ‘Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım’ programımızla bu sene de bu mübarek ayda ihtiyaç sahibi ailelerimizle iftarda buluşuyoruz. Ziyaret ettiğimiz evlerde, Ramazan’ın maneviyatını yaşıyoruz.

 

 

Paylaşma duygusunun en üst noktaya taşındığı bu mübarek ayda, hemşehrilerimizle bir ekmeği bölüşmenin mutluluğunu tadıyoruz. Kendi evlerimizde yaptığımız yemeklerle ihtiyaçlı ailelerimizin kapısını çalarak, sofralarına konuk oluyoruz. Ekmeğimizi ve yemeğimizi paylaşıp, güzel bir iftar ile orucumuzu açıyoruz. Bizlere kapılarını açan, misafirperverlikleriyle bizleri ağırlayan gönül dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, sevgi, saygı, sabrın ve kardeşliğin daha da güçlendiği, birlik ve beraberliğin bir kat daha pekiştiği Ramazan ayı boyunca gidebildiğimiz her eve, ulaşabildiğimiz her gönülde ‘Sofranız soframızdır’ diyerek, dualara ortak olup bereketin dolup taştığı iftar sofralarında kardeşlerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan da, “Bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi ailelerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Kadın Kollarımız öncülüğünde Ramazan bereketini, sevincini gönül dostlarımızla paylaşıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizi unutmuyor, onlara bu mübarek ayda elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Biz onların her daim yanlarındayız. Kadın Kollarımız önderliğinde gerek çat kapı iftar ziyaretlerimizle gönül dostlarımızın sofralarına konuk oluyoruz, gerek çocuklarımız bayram sevincini yaşasınlar diye mutluluklarına vesile oluyoruz.

 

Büyük bir fedakârlık göstererek hazırladıkları yemeklerle vatandaşlarımızın yanında olan İlçe Kadın Kolları Başkanımız Hamiyet Özenli ve yönetimini kutluyorum. Ramazan ayı boyunca Kadın Kollarımızın ‘Bereketi paylaşalım, iyilikte buluşalım’ etkinliğine katılım sağlayarak halkımızla bir arada olmaya ve onlarla aynı sofrada buluşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM