23 Ağustos Cuma


Belediyespor yönetimi profesyonel olamadı!

Belediyespor yönetimi profesyonel olamadı!   Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım yazıda, 3 yılda sadece 1 basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor’un ne...
Bu Haber 26 Temmuz 2019 05:00 Yayınlandı

 

Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım yazıda, 3 yılda sadece 1 basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor’un ne kadar amatörce yönetildiğini yazmış ve Karacabey Belediyespor’a n’olduğunu sormuştum.

 

Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen Karacabey Belediyespor Kulüp Başkanı Uğur Koçak, gündeme gelen kulübün satışıyla ilgili konulara ve sorduğum sorulara cevap ver(eme)di!

 

Ver(eme)di yazdım çünkü Başkan Koçak, profesyonel bir yönetim olamadıklarını kabul ettiği için bazı sorularıma cevap veremedi. Bazılarına içtenlikle cevap verdi, bazı konularda ise kendisine tercüman olduğumu söyledi. Onlarda bende kalsın.

 

Öncelikle gelelim satış işine. Başkan Koçak, kulübün yüzde 50 hissesinin Bursalı bir işadamına satılmak üzere olduğunu fakat son anda karşı tarafın ailevi sorunları yüzünden iptal olduğunu söyledi. ‘Olsaydı iyi olacaktı’ diye de ekledi. Koçak, “İşte o zaman kulüp profesyonel bir yönetime bürünecek ve seninde belirttiğin ve cevap veremediğimiz sorulara cevap alabilecektin” dedi.

 

Şuan yönetim dahi yok kulüpte. Başkan Koçak haber bekliyor bazı işadamlarından hatta lafa gelince mangalda kül bırakmayanları da davet ediyor desteğe!

 

Bundan önceki yönetimleri gördük, deplasmana gitmeyen, cebinden para çıkmayan, evindeki maçları kaybedince ona buna saldıran, hep ön planda olan ama hiçbir işe yaramayan. Tabi bazılarını tenzih ederek söylüyorum bunu.

 

Başkan Koçak’a onu soruyorum ‘haklısın’, bunu soruyorum ‘ne diyeyim’ diye cevap veriyor. Tabi şunu da ekliyor; “Profesyonel bir yönetim olamadık”

 

İşte bende yıllardır onu söylüyorum, her parayı veren düdüğü çalmaya kalkarsa, para vermeden her yerde ön plana çıkarsa olacağı buydu. Neyse Başkan Koçak bunu geç de olsa anlamış bari. En azından bunu dürüstçe söylüyor.

 

Ben yine kendisine 2 yıl önceki basın toplantısında söylediklerimi söyledim. O da bunun profesyonel bir yönetimle olabileceğini, onun içinde yüzde 50 hissenin profesyonel bir şirkete satılması gerektiğini söyledi. Tabi, istediği gibi bir yönetim oluşturulabilinirse o zamanda bunun olabileceğini söyledi. Yoksa yine aynı tas aynı hamama devam!

 

Bence yine aynısı olacaktır. Yada yönetim bile kurulamayarak Karacabey Belediyespor kaderine terk edilecektir. Burada iş, atarken mangalda kül bırakmayan işadamlarına düşüyor. Girin yönetime sahip olun şu takıma. Ama deplasmana da gidin, taraftarda götürün, evinizde oynadığınız maçlarda da edebinizle oturup izleyin, deplasmanda nasıl ağırlanmak istiyorsanız öyle davranın misafir takıma. Yoksa işte deplasmana falan gidemezsiniz böyle!

 

Neyse ben bu görüşmede Uğur Başkandan istediğim cevapları tam olarak alamasam da, ‘aramızda kalsın’ diyerek söylediklerinden yola çıkarak kendisinin yalnız bırakıldığına kanaat getirdim. Birçok deplasmana tek başına giden bir başkanın Karacabey’deki maçlarda etrafında bulunanlara bakınca zaten her şey ortaya çıkıyor.

 

Şimdilik bu kadarla yetinelim, anlaması gerekenler zaten çok şey anlamıştır bu yazıdan. Fazla yazıp küçük insanları büyütmeyelim!

 

Ben Uğur Başkana eleştirilere açık olduğundan ötürü teşekkür ediyorum. Ama şunu da belirtmek isterim ki, yine çok para verip golcü diye top yerine hakemle oynayan, söven futbolcuları almaya ve bunları göz göre göre oynatmaya devam ettiğiniz sürece ben yine eleştireceğim. O takıma bir tane Karacabeyli futbolcu bulamıyorsanız yine eleştireceğim. Taraftarla kavga içinde olursanız, basını görmezden gelirseniz yine eleştireceğim.

 

Bazı ufak işleri yapmak için çokta profesyonel bir yönetime sahip olmanız gerekmez. İşi bilene görev verin yeter, o zaman zaten gerisi gelir. Saygılar…

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM