16 Temmuz Pazartesi


Belediyeden ülke geleceğine yatırım

Belediyeden ülke geleceğine yatırım 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması vesilesiyle, ilçedeki eğitim kurumlarına Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile bir...
Bu Haber 26 Eylül 2017 08:00 Yayınlandı

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması vesilesiyle, ilçedeki eğitim kurumlarına Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile bir dizi ziyaret gerçekleştiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ziyarette öğrencilere çeşitli kırtasiye ürünleri ve hediyeler sunarken, hem öğrencilere hem de öğretmenlere, yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını diledi.

 

Başkan Ali Özkan ziyaretlerde yaptığı açıklamada, eğitime yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yatırım olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’nin her konuda tüm dünyada söz sahibi bir ülke olması adına, ‘donanımlı nesiller’ yetiştirmenin önemine dikkat çekti.

 

Bizim çocuklarımız bir adım önde olmalı

 

 

Öğrencilere olan desteği kararlılıkla sürdürmeye devam edeceklerini kaydeden Başkan Özkan, “Geleceğimizin teminatı, çocuklarımız ve gençlerimiz; ahlaken, bedenen, zihnen diğer tüm dünya milletlerinden bir adım önde olmalı. Üç kıtaya adaleti ile hükmeden cihanşümul bir imparatorluğun mirasçıları olarak, bizlere bu konuda büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Tüm eğitim kurumlarımıza ve öğrencilerimize, devletimizin sunduğu büyük katkıların yanı sıra; bizler de elimizden gelen desteği tüm kararlılığımızla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Belediyemiz bize güç katıyor

 

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, eğitim kurumlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerde hazır bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, belediyeyi her zaman yanlarında görmenin, kendilerine büyük güç kattığını ifade etti. Dingin; “Okullarımızın; bakım-onarım, altyapı, öğrenci taşınması, ulaşım, hizmetli tahsisi ihtiyaçlarının karşılanması ve öğrencilere çeşitli sosyal yardımlar yapılması konusunda, belediyemizi her zaman yanında görmek eğitim camiamıza büyük güç katıyor, belediyemize tüm eğitim camiası ve veliler adına minnettarlığımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Öğretmenler odasına ziyaret

 

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki ziyaretler kapsamında öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle sohbet ederken, öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğuna vurgu yaparak, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM