21 Mayıs Salı;


Belediyeden okullara boya desteği

Belediyeden okullara boya desteği Mustafakemalpaşa Belediyesi, eğitim kurumlarının fiziki şartlarının düzenlenmesi ve daha sağlıklı bir ortam oluşturulması amacıyla okullara boya...
Bu Haber 29 Mart 2018 16:34 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, eğitim kurumlarının fiziki şartlarının düzenlenmesi ve daha sağlıklı bir ortam oluşturulması amacıyla okullara boya malzemesi desteğinde bulundu.

 

Okul bahçelerinden başlayarak dersliklere kadar eğitim alanında ihtiyaçları karşılamak için birçok çalışma yürüten Mustafakemalpaşa Belediyesi, 18 okula 4,5 ton boya yardımı yaptı. Mustafakemalpaşa Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programda, boya malzemeleri Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

Eğitime yönelik her yatırımın ülkenin geleceğine yapıldığını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan, okulların eksikliklerinin tamamlanması noktasında imkânlar dâhilinde çaba gösterdiklerini belirtti.

 

Kaliteli eğitim kaliteli mekandan geçer

 

Eğitim camiası ile sürekli iletişim halinde olduklarını kaydeden Başkan Kurtulan; “Okullarda gelen tüm talepleri inceliyoruz. Boya-badana, tadilat, bahçe düzenlemesi, oyun ve oturma grubu gibi fiziki ihtiyaçlara anında karşılık veriyoruz. Eğitim mekânı ne kadar bakımlı ve ferah olursa öğrencilerin başarısı da o oranda artar. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi daha iyi eğitim ortamlarına kavuşturmak istiyoruz. Bunun için okulların fiziki anlamda daha kaliteli bir hale gelmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise okulların ihtiyaçları ile ilgili belediyeye yapılan taleplerin hızla karşılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM