21 Mayıs Salı;


Belediyeden miniklere büyük destek

Belediyeden miniklere büyük destek   Karacabey Belediyesi’nin Esentepe Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocuk Bakımevi düzenlenen törenle hizmete...
Bu Haber 4 Aralık 2018 07:30 Yayınlandı

 

Karacabey Belediyesi’nin Esentepe Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocuk Bakımevi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocuk Bakımevi’nin açılışına Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem, Karacabey Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Açılış töreninde konuşan Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocuk Bakımevi Müdürü Zülbiye Aytı, “Okulumuzun misyonu; öncelikle çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri bir kurum olması. Şuanda 32 öğrencimiz var. Kreşimiz 3-6 yaş çocuklara tam gün eğitim vermekte. Eğitimimizin içinde çocukların yaparak, yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenimlerini amaçlamakta. Bunun içinde bahçemizde organik tarım, mutfak, etkinlikleri, sanat etkinlikleri, yakın çevreye geziler, belirli günlerde yüzme ve jimnastik yanı sıra İngilizce eğitimi veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal belediyecilik anlamında önemli hizmetlerinden biri olan Kreş ve Çocuk Bakımevini hizmete açmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, “Sosyal tesis olarak atıl durumda olan bu binayı yaptığımız protokolle minik öğrencilerimize ve ailelerine hizmet eden bir kurum haline getirdik. Bu tür kurumlara ihtiyaç var. Çalışan anneler, babalar ve ebeveynler dolayısıyla çocukların gündüz zamanlarını güvenlikli bir şekilde geçirecekleri ve okul öncesi eğitimini alacakları ortamlara ihtiyaç var. Bunun güzel bir örneğini sergilemiş bulunuyoruz. Bu müessesemizin kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocuk Bakımevi Öğretmeni Gülay Kirik öncülüğünde minik öğrencilerin sergilediği gösteriler sonrasında protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM