27 Mart Çarsamba


Belediyeden iki bin araçlık otopark

Belediyeden iki bin araçlık otopark   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, düzenlediği basın toplantısında, Karacabey’e yapmayı planladıkları toplam iki bin araçlık...
Bu Haber 8 Mayıs 2018 08:00 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, düzenlediği basın toplantısında, Karacabey’e yapmayı planladıkları toplam iki bin araçlık otoparklar hakkında bilgi verdi.

 

Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Vural, Ahmet Şen, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Belediye Etüd ve Proje Müdürü Gökşen Akgör ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçeye kazandırılan ve kazandırılacak olan otoparklar hakkında detaylı bilgi verdi.

 

Konuşmasına, belediye olarak kırsalda ve merkezde güzel çalışmalar yaptıklarını fakat bunları vatandaşlara duyurmakta biraz eksik kaldıklarını belirterek başlayan Başkan Özkan, bu konuda her zaman yanlarında olan basın mensuplarına teşekkür etti.

 

Yaptıkları saha çalışmalarıyla vatandaşların önerilerini aldıklarını söyleyen Başkan Özkan, “Görünen o ki, vatandaşlarımız iki şeyden muzdarip. Biri yollar diğeri ise otopark sorunu. Biz şuan otopark konusunu görüşmek için bir araya geldik. Karacabey’de ciddi bir araç yoğunluğu var. Buda ciddi sıkıntı arz ediyor.

 

Bizde bu anlamda bu sıkıntıyı gidermek için yeni projeler geliştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi, daha önce taksi toplanma merkezi olarak yaptığımız alan. Burada bulunan alana, etrafını da dahil ederek 300 araç kapasiteli katlı otopark yapmayı planlıyoruz.

 

Mevcut Vergi Dairesinin olduğu alana da, yakın zamanda çalışmalara başlayarak 6 kattan oluşan 300 araç kapasiteli modern bir katlı otopark yapacağız.

 

 

Eski cezaevinin olduğu alana, 130 araç ve 17 kamyon kapasiteli bir park yeri oluşturduk. Bununla bölgedeki ihtiyaca en iyi şekilde çözüm sunmayı hedefliyoruz.

 

Öte yandan, ilçenin dört bir yanında gerçekleştirmeyi planladığımız otopark hamlelerinden birini de Atatürk İlkokulu yanındaki bölge kapsıyor. Amacımız, okul yanındaki alana 60 araç kapasiteli bir otopark kazandırmak.

 

Yine Nasrettin Mahallesi’nde, Kuşçular Kahvesi karşısındaki bölgeye 40 ve 25 araç kapasiteli iki otopark kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Bu iki otoparkın da tamamlanmasıyla birlikte, bölgedeki önemli bir ihtiyaca kalıcı çözüm sunulmuş olacak.

 

Karacabey’de geleneksel hale gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın yapıldığı alanda yaşanan otopark ihtiyacına kökten çözüm bulmak amacıyla, bölgeye 900 araçlık otopark ve modern pazar yeri yapmayı amaçlıyoruz.

 

Öte yandan, kent içindeki römork ve traktör gibi tarım aletlerinin belediye kademe alanında inşa edilecek yaklaşık 200 araçlık alana park edilmesi için gerekli adımları atmış bulunmaktayız. Sonuç olarak yapılan bu hamlelerle, şehir içi trafik sıkışıklığının ciddi şekilde önüne geçmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Özkan, basın mensuplarıyla birlikte bu konudaki çözüm yollarını masaya yatırarak fikir alışverişinde bulundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM