17 Şubat Pazar


Belediyeden balıkçılara büyük kolaylık

Belediyeden balıkçılara büyük kolaylık   İnsan odaklı anlayış gereği, vatandaşlara belediyeyi ilgilendiren tüm süreçlerle ilgili kolaylık sağlamayı önceleyen ve bu...
Bu Haber 3 Temmuz 2018 07:10 Yayınlandı

 

İnsan odaklı anlayış gereği, vatandaşlara belediyeyi ilgilendiren tüm süreçlerle ilgili kolaylık sağlamayı önceleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten Karacabey Belediyesi, bölge balıkçıları için önemli bir daha adım attı.

 

Karacabey Belediyesi’nin girişimleri sonucu, ilçe ve civar bölge balıkçılarının iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapabilmeleri adına almaları zorunlu olan, ‘İç Sularda Geçerli Gemi Sevk ve İdare Belgesi’ için normalde Çanakkale’de yapılması gereken sınav, Karacabey’de gerçekleştirildi.

 

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında, bölge balıkçılarının Çanakkale’ye gitmesine gerek kalmadan, ilgili sınava Karacabey’de katılması vatandaşlarca da memnuniyetle karşılanırken, düzenlenen sınava Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı.

 

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, yüzlerce kayık sahibinin katılımıyla gerçekleşen sınava gelerek, sınav öncesi katılımcıları selamladı. Başkan Özkan, vatandaşlara kolaylık sağlamak adına bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, sınava giren tüm balıkçılara başarı dileklerini iletti.

 

Öte yandan düzenlenen sınava, Karacabey’in yanı sıra; Nilüfer ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki balıkçılar da katıldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM