23 Mayıs Perşembe


Belediyeden 12 bin kişilik ASM

Belediyeden 12 bin kişilik ASM Sahip olduğu eşsiz değerleri ve coğrafi avantajlarıyla, “Güney Marmara’nın yıldızı” olma yolunda hızla ilerleyen Karacabey’de, ilçenin...
Bu Haber 12 Ekim 2018 07:30 Yayınlandı

Sahip olduğu eşsiz değerleri ve coğrafi avantajlarıyla, “Güney Marmara’nın yıldızı” olma yolunda hızla ilerleyen Karacabey’de, ilçenin her yönüyle modern ve yaşanabilir bir kent olması adına sürdürülen çalışmalar hız kesmiyor.

 

Sağlık alanındaki dönüşüm çalışmaları kapsamında, Karacabey’in Canbalı Mahallesi’nde yapımı süren ve bölgedeki yaklaşık 12 bin kişilik nüfusa hizmet verecek olan Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı için geri sayım başladı.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, Canbalı Mahallesi’ndeki Aile Sağlığı Merkezi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, bölge halkına açılışın kısa sürede yapılacağını müjdeledi.

 

 

12 bin kişiye hizmet verecek

 

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve İlçe Sağlık Müdürü Volkan Çiğdem’in de yer aldığı incelemelerde Başkan Özkan; Sırabademler, Canbalı, Yenimahalle hizmet bölgesini kapsayan, yaklaşık 12 bin kişilik nüfusun ihtiyacına yanıt vermesi beklenen merkezin, bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

 

Bölgedeki çalışmalar ve işleyiş hakkında görevlilerden ayrıntılı bilgi alan Özkan, Karacabey Belediyesi olarak, sağlık merkezinin gerekli bakım ve onarım çalışmalarını üstlendiklerini ifade etti. 10 gün içerisinde tüm çalışmaların tamamlanacağını belirten Özkan, belirlenen tarihlerde de resmi açılışın gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Öte yandan, bölge sakinleri de açılışa gün sayan Aile Sağlığı Merkezi’nin memnuniyetini yaşarken, merkezin Karacabey’e önemli katkılar sağlayacağını ifade ettiler.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM