21 Eylül Cumartesi


Belediye çocukları sevindirdi

Belediye çocukları sevindirdi   Karacabey Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen ‘Uçurtma Şenliği’ binlerce vatandaşın katılımıyla adeta...
Bu Haber 2 Mayıs 2019 15:10 Yayınlandı

 

Karacabey Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen ‘Uçurtma Şenliği’ binlerce vatandaşın katılımıyla adeta festival havasında gerçekleşti.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Uçurtma Şenliği’ne çocuklarıyla gelen aileler bir yandan eğlenceli yarışmalarda keyifle vakit geçiren çocuklarını izlerken, diğer yandan piknik yaparak etkinliğin tadını çıkardı.

 

 

Atatürk Kültür Parkı içerisinde gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği, çeşitli gösteriler eşliğinde renkli anlara sahne oldu. Etkinlik kapsamında çocuklar için halat çekme, çuval yarışı gibi renkli yarışmalar organize edilirken, müzik eşliğinde dans eden çocukların gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

 

Binlerce kişi katıldı

 

Uçurtma Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde geleneksel hale getirdiğimiz şenliğimiz bu yılda binlerce kişinin katılımıyla renklendi. Şenliğimizi günümüz çağının olumsuz alışkanlıklarının önüne geçmesi ve bu tarz geleneksel oyunlarımızı ve eğlencelerimizi yaşatma çabası amacıyla hayata geçirdik” dedi.

 

 

Gerçekleşen etkinlikte zıpzıptan şekerlemelere, palyaçoların animasyonlarından yüz boyamaya kadar pek çok aktivite ile minikler tüm gün eğlencenin tadını çıkardı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM