23 Nisan Salı;


Beklenen kar Balkanlar’dan geliyor

Beklenen kar Balkanlar’dan geliyor Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya’da etkili olan sağanağın, yarın yerini kar yağışına...
Bu Haber 18 Aralık 2017 17:49 Yayınlandı

Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya’da etkili olan sağanağın, yarın yerini kar yağışına bırakması bekleniyor. Edirne ve Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Balkanlar’dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya’da iki gündür etkili olan sağanağın, yarın yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacağı tahmin ediliyor.

 

Hava sıcaklığının 4-7 derece düşmesi öngörülen bölge genelinde sağanak, Edirne ve Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı bekleniyor. Kar yağışının etkisini Çarşamba günü arttıracağı tahmin ediliyor.

 

Öte yandan kış turizminin gözdesi beyaz cennet Bursa Uludağ’da önümüzdeki 5 gün boyunca kar yağışı etkili olacak. Zirvede sıcaklık eksi 7 dereceye kadar iniyor.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM