17 Şubat Pazar


Bazıları istismara sessiz kaldı!

Bazıları istismara sessiz kaldı!   KTB tarafından düzenlenen ‘çocuk istismarına tepki’ yürüyüşüne Karacabey protokolünün yanı sıra, siyasi partilerin başkan ve...
Bu Haber 13 Temmuz 2018 07:40 Yayınlandı

 

KTB tarafından düzenlenen ‘çocuk istismarına tepki’ yürüyüşüne Karacabey protokolünün yanı sıra, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri ile Kadın ve Gençlik Kolları üyelerinin katılmaması dikkat çekti.

 

Karacabey Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu, son zamanlarda ülkemizde yaşanan çocuk istismarına karşı tepki göstermek amacıyla önceki akşam Ulu Camii önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar protesto yürüyüşü düzenledi.

 

Ellerinde; “Çocuk İstismarına Hayır”, “İstismara Sessiz Kalma”, “Ben Eylül, Ben Leyla, Ben …., Ne Olur Sesimiz Olun” yazılı pankartlarla dikkat çeken anlamlı yürüyüşe Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Kuzu, borsa meclis üyeleri, kadın girişimciler kurulu üyeleri, Tüm Engelliler Sanat Kültür Dayanışma ve Spor Derneği yöneticileri ile kadın, erkek ve çocuklar katıldı.

 

 

Protesto Yürüyüşü hakkında bilgi veren Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Kuzu, “Karacabey halkı ve tüm sessiz kalan çocuklarımız adına alkışlı ve ıslıklı bir yürüyüş yapmak istedik. Bu yürüyüşte hiçbir şekilde slogan atmayacağız, sadece pankartlarımızı açıp sesiz kalan çocuklarımıza destek olacağız” dedi.

 

Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ise, Karacabey’in önemli sivil kuruluşlarından olan Borsa’nın toplumu ilgilendiren bu tür sosyal konulara her zaman destek vermeye çalıştıklarını ancak insanların sadece sosyal medya üzerinden esip gürlediğine dikkat çekti.

 

Halkın toplumu ilgilendiren tüm sosyal konularda bu tür etkinlere katılması gerektiğini vurgulayan Bertan, “Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız ve arkadaşlarının yaptıkları bu gösteri için kendilerine çok teşekkür ederiz. Açıkçası Karacabey halkından daha büyük bir katılım bekliyorduk. Biz ilçemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bu tür etkinlikleri sonuna kadar destekliyoruz. Ama nedense Karacabeyli vatandaşlarımız sadece sosyal medya üzerinden tepki gösteriyor. Önemli olan sırt sırta verip sesimizin gür çıkmasını sağlamaktır. Sosyal medya üzerinden gösteriş yapmayalım. Karacabey halkı bu tür konularda daha sağduyulu olmalıdır” diye konuştu.

 

 

Ulu Camii’den başlayıp Cumhuriyet Alanı’nda son bulan yürüyüşün ardından Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Kuzu, duyarlı tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Öte yandan, ilçede düzenlenen bu anlamlı yürüyüşe Karacabey protokolünün yanı sıra, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri ile Kadın ve Gençlik Kolları üyelerinin katılmaması dikkat çekti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM