20 Temmuz Cumartesi


Bayramınız acıya dönüşmesin!

Bayramınız acıya dönüşmesin!   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili öncesi, yola çıkacak...
Bu Haber 31 Mayıs 2019 08:15 Yayınlandı

 

Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili öncesi, yola çıkacak sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

 

Başkan Ramazan Bay, bayram tatillerinde, trafik yoğunluğunun büyük oranda arttığına, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu oluşan kazalardan ötürü yolların adeta kan gölüne dönüştüğüne dikkat çekti.

 

Dikkatsizlik ve aşırı hız nedeniyle oluşacak kazaların önüne çok basit önlemlerle geçilebileceğini söyleyen Bay, “Bayramlar, acıyı, kederi ve matemi değil, mutlulukları ve sevinçleri paylaştığımız önemli günlerdir. İşte bu günlerde daha dikkatli olmalıyız. Özellikle aşırı hızdan kaçınmalıyız. Çok basit önlemler alarak bugünlerde yaşanabilecek kazaların önüne geçebiliriz. Bizim temennimiz her zaman bu önlemlerin alınması ve bu kazaların olmaması ama trafiğin haddinden fazla olduğu bugünlerde bu önlemlere daha fazla riayet edilmelidir” diye konuştu.

 

Uykusuz ve yorgun şekilde araç kullanılmaması gerektiğine vurgu yapan Ramazan Bay, “Bayram sevinciyle dalgın, yorgun ve uykusuz araç kullanılması, aşırı hız ve trafik levhalarına dikkat edilmemesi de kazaları artırıyor. Sürücülerimiz, yoğunlaşan bayram trafiğinde her zamankinden daha fazla dikkatli araç kullanmalı. Sürücüler mutlaka yol yapım ve onarım çalışmalarına dikkat etmeli. Bayram tatilinde yola çıkacak sürücüler kesinlikle uykusuz ve yorgun olmamalı. Uzun mesafeli yolculuklarda ise sürücülerimiz sık sık mola vererek dinlenmeli” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM