22 Şubat Cuma


Baskı altındakiler AKP’yi mi destekleyecek

Baskı altındakiler AKP’yi mi destekleyecek Geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa ettiğini duyuran Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, resmi olarak üyelik kaydının silindiğini...
Bu Haber 19 Ocak 2018 07:10 Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa ettiğini duyuran Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, resmi olarak üyelik kaydının silindiğini ve artık MHP üyesi olmadığını söyledi.

 

Yakın zamanda İYİ Parti’ye üye olacağını belirten Hüsnü Doğruoğlu, “Eski partimden istifa etmek için 3 Ocak 2018 tarihinde Karacabey İlçe Seçim Kuruluna dilekçemi verdim. İnternetten siyasi parti üyelik kaydımın silinip, silinmediğini kontrol ettim. Ve gördüm ki şuan için hiçbir partiye üyeliğim bulunmuyor. Ama yakın zamanda İYİ Parti’ye üye olacağım” dedi.

 

“Baskı altında olup, U dönüşü yapan, Bursa ve Ankara’daki toplantılara katılıp, Genel Başkan değişikliği için dilekçe verip Kurultay isteyenler, şimdi değişimi AK Parti’yi desteklemek zorunda kalarak mı yapacaklar?” diyerek birilerine gönderme yapan Doğruoğlu, bir siyasi partiden istifa etmenin kolay yolunu da açıkladı.

 

 

Siyasi parti den istifa etmek çok kolay

 

1) Üyesi olduğun siyasi partiye gitmiyorsunuz ve partiye istifa dilekçesi vermiyorsunuz.

 

2) e- devlet şifreniz varsa, internete girip; Yargıtay Siyasi Parti Üye Sorgulama yazıp, bir siyasi partiye üye olup olmadığınızı öğreniyorsunuz.

 

3) Bir siyasi partiye üye iseniz, Yargıtay’ın internet sayfasından “Siyasi Parti Üyelik İstifa Dilekçesi”nin çıktısını alıp dolduruyoruz.

 

4) Doldurduğunuz dilekçe ile Nüfus Cüzdanı fotokopisini, İlçe Seçim Kurulu’na veriyorsunuz.

 

Sonuç; istifa etmek istediğiniz siyasi partiye gitmeden, 1 hafta sonra üyeliğiniz siliniyor.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM