17 Ocak Perşembe


Başkanlar sorunlar için el ele

Başkanlar sorunlar için el ele Karacabeyli esnaf, tüccar ve sanayicinin ortak sorunlarına çözüm aramak, ilçenin gelişimine katkı sağlamak üzere, “El Ele...
Bu Haber 9 Ocak 2018 06:50 Yayınlandı

Karacabeyli esnaf, tüccar ve sanayicinin ortak sorunlarına çözüm aramak, ilçenin gelişimine katkı sağlamak üzere, “El Ele Geleceğe” vizyonu çerçevesinde meslek kuruluşları birliktelik sözü verdi.

 

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ev sahipliğinde, Karacabeyli esnaf, tüccar ve sanayicinin ortak sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Toplantıya; KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Meclis Başkanı Asım Ünen, Demirci Marangoz ve Benzerleri Odası Başkanı Nedim Sındıran, Bakkallar-Bayiler Odası Başkanı İsmail Altıparmak, Soğancı Sebzeci ve Benzerleri Odası Başkanı Nusret Orumdaş, Terziler ve Benzerleri Odası Başkanı Şerafettin Barbaros, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı İlhami Kösem, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay ile Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Yağcı katıldı.

 

Katılımlarından dolayı esnaf odası başkanlarına teşekkür eden KTSO Başkanı Güncü, ilk olarak konuşmasına Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın mevcut durumu, üye yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Güncü, daha sonra, değeri ve önemi her geçen gün artan Karacabey’in yapımı devam eden otoyol projesi ile birlikte daha da ön plana çıktığını, lojistik konumunun verdiği avantajın ilerleyen dönemlerde İlçemizin büyüyerek gelişmesine katkı sağlayacağını belirtti.

 

Başkan Güncü, bereketli topraklardan çıkan ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi güçlü markaların, Karacabey’de üretilen ürünleri tüm Türkiye ve dünya pazarlarına ulaştırdığını söyledi.

 

Naci Güncü, ”Bu hızlı gelişme dönemi ile birlikte hem Oda’mızı ve esnaf odaları üyelerini hem de ilçe halkını yakından ilgilendiren bazı sorunların ortaya çıkması normaldir. Şimdi bizlere düşen görev, üyelerimizin ve dolayısıyla ilçe halkının da yaşadığı sorunları doğru tespit etmek, çözüm önerileri geliştirmek ve bu önerileri ilgili mercilere sunarak, ‘El Ele Geleceğe’ vizyonumuz çerçevesinde birlikte hareket etmektir” dedi.

 

 

Bugün yapılan toplantının bir ön değerlendirme olduğunu vurgulayan Başkan Güncü, bundan böyle düzenli aralıklarla bu tür birliktelik toplantılarını, Ticaret Borsası ve Ziraat Odası gibi kurumlar ile birlikte ilçenin kanaat önderlerinin de bir arada olduğu bir yapıda sürdüreceklerini kaydetti.

 

Esnaf odaları başkanları da, toplantıyı düzenleyen KTSO başkanlarına teşekkür etti. Esnaf odası başkanları, üyelerinin ve dolayısıyla ilçe halkının sorunlarını ortak bir zeminde çoğulcu bir yaklaşımla değerlendirmenin ve birlikte üretilecek çözüm önerilerinin önemine vurgu yaparak, bundan sonra da bu tarz toplantıların daha geniş katılımlı ve düzenli olarak yapılması gerektiğini vurguladı.

 

Toplantıda ayrıca, Oda başkanları tarafından kendilerine iletilen; çırak ve uzman iş gücü ihtiyacı başta olmak üzere, sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM