18 Şubat Pazartesi


Başkan Özkan’la okumaya devam

Başkan Özkan’la okumaya devam   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yaklaşık 5 ay önce başlatılan ve ilçedeki ilk ve...
Bu Haber 11 Mayıs 2018 01:30 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yaklaşık 5 ay önce başlatılan ve ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri, tüm hızı ile devam ediyor.

 

Başkan Ali Özkan, etkinlikler kapsamında, bu hafta kent merkezindeki Ömer Matlı İlkokulu’ndaki minik öğrencilerle biraraya geldi. Öğrenciler, Başkan Özkan ile kitap okuma heyecanına ortak olurken, Başkan Özkan tarafından dağıtılan salçalı ekmekler de çocukların neşesine neşe kattı.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerinin altını çizdi.

 

Özkan’dan kitap okuma çağrısı

 

 

Bu zamana kadar, ilçede çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Özkan, “Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile bu güzide okulumuzda, sizlerle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, halen kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler, bunların çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getiren Özkan, hızlı okuma ve okuduğunu anlama ile bu bilgilere yorum getirebilme alışkanlığının, erken yaşlardan itibaren mutlaka kazanılması gerektiğini kaydetti.

 

Bu alışkanlığın hayatın tüm evrelerinde başarıya ulaşmak ve diğer ülke gençleri ile rekabet edebilmek adına vazgeçilmez gereklilik olduğunun altını çizen Özkan, öğrencilere çeşitli okuma kitapları hediye ederek, okul bahçesindeki çocuklarla çeşitli oyunlar da oynadı.

 

Anlamlı etkinlikte ayrıca, öğrenci ve öğretmenler Başkan Ali Özkan’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM