23 Mayıs Perşembe


Başkan Özkan’a hayırlı olsun!

Başkan Özkan’a hayırlı olsun!   Yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylık için CHP’de çıkan Ayfer Şahin Çiftçi, Murat Tanrıverdi ve Muammer...
Bu Haber 9 Ekim 2018 07:30 Yayınlandı

 

Yaklaşan yerel seçimler öncesi adaylık için CHP’de çıkan Ayfer Şahin Çiftçi, Murat Tanrıverdi ve Muammer Üstündağ isimlerinin ardından şimdide ortaya çıkan Hasan Nevzat Balıkçılar ismi, siyasi kulislerde, “Aday olması halinde Ali Özkan’a belediye başkanlığı şimdiden hayırlı olsun” yorumunun yapılmasına neden oldu.

 

İlk olarak Ergün Koç isminin ön plana çıktığı fakat yaşanan tepkiler üzerine Belediye Başkanlığı adaylığı için Ayfer Şahin Çiftçi, Murat Tanrıverdi ve Muammer Üstündağ isimlerinin ortaya atıldığı CHP’de şimdilerde sürpriz bir isim ortaya çıktı.

 

 

Uzun yıllar Bursa İNOKSAN’da Genel Müdürlük yaptıktan sonra emekliye ayrılan ancak emeklilik sırasında da bir süre de MATLI A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Karacabeyli Hasan Nevzat Balıkçılar’ın yerel seçimlerde CHP’nin Belediye Başkan Adayı olabileceği konuşulurken, çoğu Karacabeylinin tanımadığı bu ismin CHP’den aday olması halinde Belediye Başkanı Ali Özkan’ın diğer parti adaylarına bakmaksızın aday gösterilmesi durumunda AK Parti’den rahatlıkla yeniden belediye başkanı seçilebileceği yorumunda bulunuldu.

 

Özellikle CHP Bursa İl Örgütü tarafından yakın markaja alındığı belirtilen Balıkçılar’ın, geçtiğimiz hafta İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi’nin de katılımıyla İl Başkanı Hüseyin Akkuş ile adaylık konusunda bir görüşme yaptığı öğrenildi. Verimli geçtiği ifade edilen görüşme sonunda Hasan Nevzat Balıkçılar’ın CHP’nin teklifine henüz yanıt vermediği ve şuanda düşünme aşamasında olduğu vurgulandı.

Alper Tunalı

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM