18 Haziran Salı;


Başkan Özkan yolunu şaşırdı!

Başkan Özkan yolunu şaşırdı! Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz Çarşamba günü Bursa Sheraton Hotel’de çok sevdiği Bursa basınıyla yine...
Bu Haber 18 Kasım 2016 06:30 Yayınlandı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz Çarşamba günü Bursa Sheraton Hotel’de çok sevdiği Bursa basınıyla yine bir araya geldi ve ne alakaysa Karacabey’i onlara anlattı! Yine diyorum çünkü Karacabey basınıyla 2 yılda 2 kez bir araya gelen Özkan, geçtiğimiz Mayıs ayında da Almira Hotel’de yine çok sevdiği Bursa basınıyla bir araya gelmiş ve onlara leylekleri anlatmıştı! Hatta toplantının başında Bursa basınını yerlere göklere sığdıramayan başkan Özkan, kendisine destek vermek için toplantıya katılan Karacabey basınını ağzına bile almamıştı.

 

Şunu belirtmeden geçemeyeceğim, biz Ali Özkan’ın önceki Bursa toplantısındaki Karacabey basınını görmezden gelen tutumu ve konusu Karacabey olan toplantıyı Karacabey yerine Bursa’da yaptığı için katılmadık.

 

Toplantının içeriğine geçmeden öncede şu konuya da değinmek gerekiyor. 2013 yılında Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Medya Ödülleri”, 2014 yılında Ali Özkan’ın Belediye Başkanı seçilmesi sonrası rafa kalktı. İşte Ali Özkan’ın Karacabey basınına verdiği değer!

 

Gelelim şimdi Bursa basınından medet uman Ali Özkan’ın, Sheraton Hotel’de yaptığı toplantıya. Toplantının konusu, Karacabey Belediyesi’nin 2016 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiği faaliyetler ve 2017 yılı hedefleri ile planlanan yeni projeler. Bu arada sessiz sedasız logo uzmanı AKP’li belediye meclis üyeleriyle hazırlanan yeni belediye logosu da tanıtıldı Bursa basınına!

 

Şimdi merak ediyorum ve soruyorum. Sayın Başkan, görevde olduğunuz iki yıldan bu yana Karacabey basınıyla kaç kez makamınızda bir araya geldiniz? Kaç kez Karacabey ile ilgili projelerinizden bahsettiniz, olan biteni anlattınız? İnanın başkan seçilmeden önce daha fazla bir araya geliyorduk. Neyse siz gidin çok sevdiğiniz Bursa basınına anlatın Karacabey’i. Nasıl olsa onlar Karacabey’in sorunlarını bilmez, size ve çok çalışkan belediye başkan yardımcılarına bu konularda soru sormaz, sizi sıkıştırmaz.

 

Ama şimdi ben sormadan edemeyeceğim. Sayın Başkan, Karacabey’i ve Karacabeylileri ilgilendiren konuları anlatmanız gereken yer Bursa mı, başkanı olduğunuz Karacabey mi? Onlara ne Karacabey’de olup bitenden. Onlara ne 2016 yılında yaptıklarınızdan, 2017 yılında yapacaklarınızdan.

 

Bunun yeri Bursa değil sayın Başkan. Bunun yeri Karacabey, bunun yeri Karacabeylilerin ve Karacabey basınının önü. Bırakın reklam kokan hareketleri, bırakın Bursa basınından medet ummaları. Gelin Karacabey’i yerinde anlatın.

 

Şimdi toplantının ana başlıklarına bir bakalım. Belediye, akılcı bütçe yönetimiyle güçlenmiş. Kira gelirleri artmış. 18 yeni araç alınmış. Lisanslı sporcu sayısı artmış. Karacabeyspor 3. Lige çıkmış. Yeniköy’de sahil çalışmaları başlamış. Karacabey ve köylerine parklar, bahçeler yapılmış. Leylek köyü AB’den fon almaya hak kazanmış. Longoz maratonu yapılmış. Tarım AVM’si yapılacakmış. Öğrencilere burs verilmiş. En önemlisi de, doğum, defin ve düğünlerde vatandaşlarla bir arada olunmuş.

 

Baktığımız zaman Mayıs ayındaki toplantıda anlatılanların hemen hemen aynısı. N’olcak şimdi, Bursa basını alkış mı tutacak. Dua edin de yakın zamanda MKP Belediye Başkanı Sadi Kurtulan çıkıp Bursa basınına ilçesinden bahsetmesin. İşte o zaman o medet umduğunuz Bursa basını sizi yerin dibine sokar!

 

Şimdi bunlara siz başarılı çalışmalar demişsiniz. Valla ne yalan söyleyeyim bunları Ergün Koç, iktidar partisinde değilken bile yapıyordu. Park açıyordu, çevre düzenliyordu, yol yapıyordu. Hani sizin onarıyoruz diyerek bozup bir daha da düzeltemediğiniz yolları!

 

O da açılışlara katılıyordu, yeni araç alıp belediye önünde kurdele kesiyordu. Düğünlere katılıyordu. Yani kısacası Koç’un yaptıklarını yapıyorsunuz. Bu mu size göre başarı?

 

Zamanın belediye başkanı Erol Onur gibi ‘borçsuz belediyeyiz’ naraları atmakla belediyecilik olmaz. Belediye dediğin hizmet eder, borçlanır. Kira gelirinden vatandaşa ne? Vatandaş hizmet bekler. Bozduğunuz yolları yapmanızı bekler. Sosyal belediyecilik bekler. Yeni yatırımlar bekler. Bırakın böyle Bursa basınına şirin görünme işlerini. Onların umurunda bile olmaz Karacabey. Varsa bir projeniz, yeni hedefleriniz çıkacaksınız Karacabey basınının karşısına anlatacaksınız. Onlar soracak siz cevaplayacaksınız. Ama alkışlanacaksınız, ama eleştirileceksiniz. Çok Bursa sevdalısı varsa aranızda bırakın gitsin Bursa’ya.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM