12 Aralık Çarsamba


Başkan Özkan mevzuatı aştı!

Başkan Özkan mevzuatı aştı! Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve belediyede yapılan ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri, ‘mevzuat gereği’ denilerek...
Bu Haber 13 Şubat 2018 07:20 Yayınlandı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve belediyede yapılan ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri, ‘mevzuat gereği’ denilerek devlet okulunda okuyan öğrencilere izin verilmemesi üzerine bugüne kadar sadece özel okul öğrencileriyle gerçekleştirilirken, Başkan Özkan okullara kendisi giderek mevzuatı aşmış oldu.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mevzuat gereği makamında ağırlayamadığı ilçedeki ilkokul öğrencileriyle okullarda buluşuyor. ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri kapsamında Ortasarıbey Mahallesi’nde bulunan Serkan Argın İlkokulu’na giden Başkan Özkan, burada öğrencilerle bir araya geldi.

 

Öğrenciler, Başkan Özkan ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak oldu. Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerinin altını çizdi.

 

 

Bu zamana kadar ilçede çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Özkan, “Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda, sizlerle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler bunların çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Anlamak ve yorum yapabilmek çok önemli

 

İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getiren Özkan, hızlı okuma ve okuduğunu anlama ile bu bilgilere yorum getirebilme alışkanlığının, erken yaşlardan itibaren mutlaka kazanılması gerektiğini kaydetti.

 

Özkan, bu alışkanlığın hayatın tüm evrelerinde başarıya ulaşmak ve diğer ülke gençleri ile rekabet edebilmek adına vazgeçilmez gereklilik olduğunu ifade ederek, öğrencilere çeşitli okuma kitapları hediye ederken, anlamlı etkinlikte ayrıca Serkan Argın İlkokulu Müdürü Anıl Esemen ile Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Şendere de, Başkan Ali Özkan’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM