23 Ağustos Cuma


Başkan Özkan Basın Bayramı’nı kutladı

Başkan Özkan Basın Bayramı’nı kutladı   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla ilçedeki yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda...
Bu Haber 26 Temmuz 2019 06:45 Yayınlandı

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla ilçedeki yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

 

Kahve 6’da düzenlenen programa, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Vural, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, MHP İlçe Başkanı Hilmi Kaya, Ak Parti İlçe Sekreteri Fahri Elezoğlu ve basın mensupları katıldı.

 

Türk basınında sansürün kaldırılışının 111’inci yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlayan Başkan Ali Özkan, Karacabey’de basının doğru bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek adına önemli bir görev ifa ettiğine değinerek, objektif yayıncılık prensibinden ödün vermeyen tüm basın mensuplarımızın bayramını kutluyorum” dedi.

 

Meslek ahlâkı ve yayıncılık ilkelerine bağlı kalarak, halkın haber alma ihtiyacını doğru ve objektif şekilde yerine getiren basının, toplumsal yapının devamlılığı noktasında önemli bir misyon üstlendiğine vurgu yapan Başkan Özkan, basın kuruluşlarının halkın talep ve beklentilerine karşılık vererek, önemli bir kamu görevini yerine getirdiğini ifade etti.

 

 

Başkan Özkan, özellikle son dönemde, milli iradeye ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı gelen girişimler karşısında, basınımızın tamamen milli iradenin yanında yer alan kararlı duruşlarıyla, milletimizi en doğru şekilde bilgilendirerek, örnek bir tutum sergilediğine de vurgu yaptı.

 

24 Temmuz tarihinin, basında sansürün kaldırılışı nedeniyle demokratik hayatımızda önemli bir adım olduğuna işaret eden Başkan Özkan, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan özgür basının, gece gündüz demeden, büyük bir özveriyle çalıştığını kaydetti.

 

 

Başarılı çalışma hayatı diliyorum

 

“Tüm basın mensuplarının, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum” diyen Başkan Ali Özkan, “Üstlenmiş oldukları bu zorlu görevi başarıyla yerine getirerek, ülkemize değer katan tüm basın mensuplarına, sağlıklı ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM