20 Temmuz Cumartesi


Başkan Koçak’tan içi boş açıklama!

Başkan Koçak’tan içi boş açıklama!   Geçtiğimiz yıl Karacabey Belediyespor’un satılacağı yönünde çıkan haberlere tepki gösteren, bu konuda açıklama yapmak yerine...
Bu Haber 9 Temmuz 2019 05:00 Yayınlandı

 

Geçtiğimiz yıl Karacabey Belediyespor’un satılacağı yönünde çıkan haberlere tepki gösteren, bu konuda açıklama yapmak yerine yaptığımız haberi kimin sızdırdığını bulmakla uğraşan Karacabey Belediyespor Başkanı Uğur Koçak, bu yıl yine benzer söylentilerin çıkması üzerine basın toplantısı yapmak yerine sosyal medya hesabından açıklamada bulunmakla yetindi.

 

Başkan Koçak, açıklamasında “şeffaf ve katılımcı yönetim” anlayışına vurgu yapsa da, bugüne kadar kulüple ilgili hiçbir konuda basın toplantısı düzenlemeyen, basın mensuplarının soracağı sorulara fırsat vermeyen, alınan futbolcuların tanıtımını yapamayan, aldıkları paraları açıklamayan bir yönetimin, “şeffaf ve katılımcı yönetim” anlayışından bahsetmesi komedi olarak yorumlandı.

 

Uğur Koçak, moda haline gelen sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Ben Uğur Koçak. 25 yıl gibi bir süredir Karacabey’de ticaret ile uğraşmaktayım. Bu kadar yıldır Karacabey’imize faydası dokunacak her türlü faaliyetin içinde olmayı bir borç bildim. Nihayetinde Karacabey Belediyespor Kulübü ile bu durumu taçlandırdığı mı düşünmekteyim.

 

2 yıl yönetim kurulu üyeliği ve son 3 yıldır da kulüp başkanlığı olmak üzere 5 senedir Karacabey Belediyespor Kulübü’ne ve yine 2 yıldır da Kulüpler Birliği İcra Kurulu Üyeliği yaparak tüm Türkiye ve profesyonel ligde kulübümüzü başarı ile tanıttığımı ve temsil ettiğimi düşünüyorum.

 

Geldiğimiz noktada, son bir kaç gündür sosyal medya başta olmak üzere kulübümüz üzerinden asılsız bir takım haberler üretilerek, bu kulübe gönül vermiş arkadaşlarımızın ve taraftar gruplarımızın olumsuz yönlendirilmesini üzüntüyle takip ediyorum.

 

Bu olumsuz havayı dağıtmak adına ve doğru bilgiyi vermek için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Geçen süre zarfında yaşadığımız olumlu olumsuz bir takım durumlar karşısında yorulduğumu belirtmekle birlikte Karacabey Belediyespor Kulübümüzü bir üst lige veya daha yukarılara taşıyabilecek yapının kurulması gerekliliği kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu sebeple Onursal Başkanımız Sayın Ali Özkan ve yönetimimiz tarafından bir takım profesyonel kişiler ile ortaklık görüşmelerimiz olmaktadır. Bu görüşmeler, öncelikle kulübümüzün çok daha iyi yerlere gelmesi adına yapılmaktadır.

 

Türkiye’de bulunan tüm liglerde Karacabey Belediyespor Kulübü, sezon ortası takımı terk eden 2 oyuncu haricinde, çalışanlarına hiçbir borcu bulunmayan nadide kulüplerden biridir. Bu doğrultuda, spor camiası içerisinde mevcut durumumuzun haklı gururunu taşıdığımızı da belirtmek isterim. Ayrıca bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğüm Karacabey Belediye Başkanımızın aynı zamanda Karacabey Belediyespor Kulübü’ne de başkanlık yapması talep edilmektedir. Belediyeler Kanunu’na göre Belediye Başkanları profesyonel spor kulüplerinde başkanlık yapamaz, yönetiminde dahi bulunamaz. Bu sebeple talep edilen durumun gerçekleşmesi imkansızdır.

 

Şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışımızı her zaman ön planda tutarak yine Karacabey’de yönetime veya başkanlığa talip olacak arkadaşlarımızın da önünü kesmeden tam destek mantığı ile deneyimlerimizi, bilgi ve birikimimizi paylaşarak istekli ve talip olanların yanında olacağım. Bu bağlamda yeri geldiğinde sevdalısı olmadığımız koltuğumuzu da bırakmaya her zaman hazır olduğumu belirtmek isterim. Uğur Koçak olarak sevdamın koltuk değil Karacabey olduğunu net bir şekilde ifade ederim. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM