21 Haziran Perşembe


Basına değer veren başkan!

Basına değer veren başkan! AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, Karacabey’deki basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Takip, Yörem, Meltem,...
Bu Haber 2 Haziran 2017 08:00 Yayınlandı

AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, Karacabey’deki basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Takip, Yörem, Meltem, Haber Gazetesi ve Radyo Yörem temsilcileri ile buluşan Başkan Erol, yerel basına verdiği değeri gözler önüne serdi.

 

Kültürparkta bulunan bir restoranda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, gazetecilerle bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, bu yemeği düzenlemesindeki esas amacın, basın mensuplarının sorun ve isteklerini not alarak bunları gidermek olduğunu söyledi.

 

 

Sizin sorununuz, bizim sorunumuz!

 

Karacabey’deki yerel gazetelerin, zor şartlarda hizmet verdiğini ifade eden Başkan Erol, “Biz siyasetçiler vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi verirken de bizim en yakın arkadaşlarımız siz değerli basın mensuplarıdır. Bu anlamda biz bir bütünüz. O yüzden sizin sorunlarınız bizim sorunlarımızdır. Burada alacağım notları, sizlere yardımcı olmak adına üst kademelerimize ulaştıracağım. Sorunlarınıza çözüm arayacağım. O yüzden böyle bir yemek düzenlemek istedim” dedi.

 

Sizler dördüncü kuvvetsiniz!

 

AK Parti olarak, basın hak ve özgürlükleri için ellerinden gelen desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirten Murat Erol, “Yeni Türkiye’de kaleminden ekmeğini kazanan bütün basın mensubu arkadaşlarım, yol arkadaşlarım ve yerel medya mensubu arkadaşlarımız için, biz var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Güçlü ve gelişmiş bir yerel basına sahip ülkelerde, demokrasinin sağlam bir zeminde sorunsuzca işlediğini görmek mümkündür. Çünkü, yasama, yürütme ve yargı erklerinin yanında dördüncü kuvvet daha vardır ki, o da basındır. Yönetim mekanizmasının kamuoyu adına denetlenmesi gibi önemli görevin basın sorumluluğunda olduğu unutulmamalıdır. Karacabey yerel basını, bu görevi hakkıyla yerine getirmektedir. Şehrine sahip çıkan bir yerel basına sahip olduğu için Karacabey’imiz çok şanslı bir ilçe” şeklinde konuştu.

 

Sıkıntıları beraber çözebiliriz!

 

Gazetecilerin, Karacabey’de gözlemledikleri sorun ve çözüm yollarını da dinleyerek not alan Başkan Erol, Karacabey’in sıkıntılarını, siyasiler, gazeteciler, belediye, STK’lar ve kanaat önderleri birlikte hareket ederek çözebileceğini savundu.

 

 

Vekil eksikliği yaşıyoruz!

 

Murat Erol, Önder Matlı’nın milletvekilliğinin bitmesinin ardından Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleri olarak büyük bir eksiklik yaşadıklarını söyledi. Matlı’nın milletvekiliyken değerinin anlaşılmadığını belirten Erol, “Önder Matlı varken bunu anlamadık. Ama Matlı gidince ortaya büyük bir eksiklik çıktı. İnşallah önümüzdeki dönem bir bölge milletvekilimiz olur da, sorunlarımız daha çabuk halledilir. Bu konuda bana da çok soru geliyor. ‘Milletvekili adaylığı var mı’ diye. Böyle bir göreve ihtiyaç duyulduğunda biz her zaman ‘varız’ deriz ama şuan böyle bir şey yok” dedi.

 

Ben başarısız değilim!

 

Kongre sürecini de değerlendiren Başkan Erol, “Kongre süreci, okul zilleri çalınca belli olur. Bence Kasım ayı gibi olabilir. Ben 15 senedir sahalardayım. Bende bir yorgunluk yok. Kendimi başarısız da görmüyorum. Bu konuda mütevazi olamayacağım. Eğer bana ‘yeter artık’ demezlerse, hizmet adına bu yolda sonuna kadar gideceğim. İşimiz çok, güzel şeyler yapmak için yola devam” ifadelerine yer verdi.

 

 

Hizmetlere devam ediyoruz!

 

AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, son olarak ta, Karacabey’de gerçekleştirilen hizmetler ve yapılması düşünülen projeler hakkında gazetecilere bilgi verdi. Başkan Erol, konuyla ilgili basın mensuplarıyla şunları paylaştı;

 

“Yeniköy Sağlık Evi hizmete başladı. Artık sürekli bir doktor burada hizmet verecek. TOKİ’ye bir Sağlık Ocağı yapacağız. Belediyemiz yeri hazırlıyor ardından buraya atanacak olan doktorla hizmete girecek.

 

Cezaevinden boşalan alana güzel bir şey yapmalıyız. Şuan belediyemiz buraya park yaptı, tabi parkta lazım ama bu kadar büyük bir yere park olmaz. Benim düşüncem buraya hükümet konağı taşınabilir.

 

Rehberlik Araştırma Merkezi, önümüzdeki ay eski Milli Eğitim Müdürlüğü yerinde hizmete girecek. Bu Karacabey’de eğitim adına güzel bir hizmet olacak.

 

Vatandaşlarımızın emar cihazı isteği ve şikayeti var. Aslında Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi 20 kilometre. Burada emar cihazı var. Yani 15 dakika bir yol gidiliyor. Benim düşüncem Mustafakemalpaşa’da olmayan bir şeyi Karacabey Devlet Hastanesine getirmek ama vatandaşlarımız emar istiyor. Bizde bu konuda gerekeni yapacağız.

 

Karacabey’e ziraatla ilgili bir fakülte getirmek istiyoruz. Bunu Faruk Çelik bakanıma da ilettim. İnşallah olumlu bir sonuç alır ve tarımın başkenti dediğimiz Karacabey’e bir ziraat fakültesi kazandırırız.

 

Öte yandan DSİ arkasındaki bir alana ortaokul projemiz var. Bunu da hayata geçirmek için uğraşıyoruz. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, ilçemize bir engelli okulu yaptırmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor.

 

Karacabey’i ilgilendiren en önemli konulardan biride hiç şüphesiz ki Yeniköy yolu. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Yeniköy yolunu bu yıl yatırım planına aldırmaya çalışıyoruz. Bunu başarırsak 2018 yılında bu yolu yaparız gibi geliyor. Eğer yol olursa 12 metre genişliğinde sıcak asfalt olacak. Madem ki Longoz’dan, yeni yapılacak otobandan, turizmden bahsediyorsak, bu yolu biran önce yapmalıyız”

 

 

Görmezden geleceğinize beraber olun!

 

Başkan Erol’un konuşmasının ardından, bu tür toplantıların zaman zaman Kaymakam, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı gibi kurum amirlerinin de katılımıyla yapılması gerektiğini belirten gazeteciler, amacımız Karacabey’in daha güzel, daha yaşanabilir bir kent olmasını sağlamaksa, bu kurumların ve amirlerinin, basın mensuplarını görmezden gelmek yerine onlarla beraber hareket etmelerinin daha anlamlı olacağını belirttiler.

 

Gazetecilerle selfie!

 

Sıcak ve samimi ortamda geçen yemeğin sonunda AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, basın mensuplarıyla selfie çekindikten sonra eline aldığı fotoğraf makinesiyle basın mensuplarının fotoğrafını çekerek bu anı ölümsüzleştirdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM