16 Haziran Pazar


Bahçeli’ye hakkımızı helal etmiyoruz!

Bahçeli’ye hakkımızı helal etmiyoruz!   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanının politikalarını yanlış bulan ve Cumhur İttifakını desteklemeyen üyeler, partiden...
Bu Haber 25 Mayıs 2018 08:00 Yayınlandı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanının politikalarını yanlış bulan ve Cumhur İttifakını desteklemeyen üyeler, partiden yoğun bir şekilde istifa ediyor.

 

Başta, iki kez Belediye Başkan Adayı ve İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Ayhan Tayfur,  Belediye Meclis üyeleri Hüsnü Doğruoğlu ve Adnan Akın’ın istifalarının ardından, geçtiğimiz yıllar ilçe yönetiminde görev alan Mehmet Atik, Soner Mestan, Fatih Karabatı, Engin Ünver, Necdet Karakiraz, Necdet Öztürk, Neriman Özcan, Kani Bereket, Nezihi Mestan, Muhsin Mestan, Selami Yaman, Nuri Dinç ve en eski üyelerden Davut Taşdemir, Selim Sarucan, Halil Barkın, Bekir Suvat ile özellikle köylerdeki üyelerinin çoğunun istifa ettiği MHP Karacabey İlçe Teşkilatının, köylerde sandık görevlisi bulmakta güçlük çektiği gelen bilgiler arasında.

 

MHP’deki bu istifaların ardından geçtiğimiz haftada, geçmiş yıllarda ilçe yönetiminde görev almış Musa Şahin, Hayri Tezcan, Asım Çolak, Oğuz Karakoyun, aktif ve eski üyelerden Kadir Dova, Namık Koç, Fikri Yavuzlardan, Fevzi Kaza, Vural Ala ve Ercan Özel de istifa ettiklerini belirterek, koalisyon hükümeti döneminde köy temsilcisi olan Tezcan Sülün’ün de istifa edeceğini söylediler.

 

 

MÇP ve MHP İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Halil İbrahim Tunalı’nın da, işlerinin yoğunluğundan ötürü istifa edemediği, istifasının hazır olduğunu ve en kısa zamanda MHP’den istifa edeceği de gelen bilgiler arasında.

 

Son istifa eden MHP’lilerden Musa Şahin, Hayri Tezcan, Asım Çolak, Oğuz Karakoyun, Kadir Dova, Namık Koç, Fikri Yavuzlardan, Fevzi Kaza, Vural Ala ve Ercan Özel, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, “Yukarıda ismi geçen bizler, Genel Merkezin son yıllarda izlemiş olduğu çirkin ve davamıza yakışmayan politikalarını kabul etmiyor içimize sindiremiyoruz. Özellikle içimizden yetişmiş pırıl pırıl insanlara ve Cumhurbaşkanı adayına imza veren kişilere FETÖ’cü iftirası atan, İsrail’in son Filistin katliamı sonrası muhalefetin ‘İsrail ile her türlü ticari ilişkileri keselim’ önergesine katılmayıp reddeden Genel Başkan ve Milletvekillerini nefretle kınıyor ve haklarımızı helal etmiyoruz” dediler.

 

 // Bahçeli’ye hakkımızı helal etmiyoruz! // için 1 Yorum

  1. HÜSEYİN dedi ki:

    Parti onurlu insanlara kaldı. Ne güzel….


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM