21 Mayıs Pazartesi


Ayhan Oğan’a ‘Akıllı ol’ uyarısı!

Ayhan Oğan’a ‘Akıllı ol’ uyarısı! Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan ve onun gibi düşünenlere...
Bu Haber 10 Ağustos 2017 15:24 Yayınlandı

Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, AK Parti MKYK Üyesi Ayhan Oğan ve onun gibi düşünenlere büyük tepki gösterdi.

 

Ceylan, geçtiğimiz günlerde özel bir tv kanalında yayınlanan siyaset programına konuşmacı olarak katılan ve ‘Biz yeni bir devlet kuruyoruz’ açıklaması yapan AK Partili Ayhan Oğan’a, ‘Akıllı olun’ uyarısında bulundu.

 

Başkan Yüksel Ceylan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu görüşlere yer verdi; “Geçtiğimiz akşam özel bir televizyon kanalında siyaset içerikli bir programda, kendisini yetkili zanneden bir ucube kişi, söylemesi gerekenleri birilerinden adeta emir almışçasına, ‘Biz yeni bir devlet kuruyoruz’ diye bir ifade kullandı.

 

 

Ey akli dengesinden şüphe duyacağım arkadaş, sen ne devleti kuruyorsun, zaten kurulu olan bir devlet varken nereye bu devleti kuruyor ve bu devletin başına lideri de şudur diyorsun. Bir devlet kurmanın şartlarını bilir misin sen ey ucube, kimin devletinin üzerine devlet kurarsın sen. Bir kere devlet kurman için iki yöntem var.

 

Birincisi: Başka bir devletle savaşa girersin ve toprak kazanırsın. Ülkemizde savaş vardı da yoksa bizim mi haberimiz yok ve sen savaş kazandın da, elinde devlet kuracak kadar toprak var da, oraya yeni bir devlet kuruyorsun ey ucube.

 

İkincisi: Savaşa girmeden toprak satın alırsın, en az beş şehri olacak şekilde de devlet kurarsın. Bunun başka bir izahı yok dünyada.

 

Hiç kimse Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 780 bin kilometre kare topraklarının üzerine başka bir devlet kuramaz ve kurmayı dahi düşünemez. Vatan kurma düşünceniz varsa, sizin PKK’dan ne farkınız kalır ki. PKK’da yıllarca Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerinde bağımsız bir devlet kurma hayaliyle yaklaşık 30 yıldan beri Türk vatandaşlarıyla adeta savaş halinde. Yıllardır binlerce gerek askerimizi, gerekse sivil insanlarımızı şehit verdik ve sizinde böyle bir düşünceniz varsa sizin içinde bu vatan uğruna şehitler veririz.

 

Bu düşünceniz ile sizin PKK’dan ne farkınız kalıyor ki, onlarda bağımsız bir kürt devleti kurmak istediler, sizde bir devlet kurma hayalindesiniz sanırım ama bu hayalden öteye gidemez. Memleketi bu kadar sahipsiz zannetmeyin, kurmayı düşündüğünüz devletin adını da bekliyoruz sizden. Bu hayaliniz size çok pahallıya mal olur ve çokta kanlı olur bunu da belirtmiş olalım. Böyle başıboş düşünceleriniz ülkede kaçınılmaz bir iç savaşı tetikler, halk sokaklara dökülür.

 

 

Bizlerin hiç kimseden korkacak hali yok, makamla, mevkiiyle işimiz yok, ancak konu vatan, bayrak ve bütünlük oldu mu şartlar çok ama çok değişir, bunu da size hatırlatmış olalım. Sakın meydanı boş zannetmeyin. 15 Temmuz’da sokaklara çıkarak darbeyi önleyen halk, bu defa size öyle bir darbe yapar ki neye uğradığınızı şaşırırsınız.

 

Size bu devlet kurma eğitimini İsrail’de mi verdiler. Yahudilerde, Filistin topraklarından birçok yer alarak bir gecede dünyanın başına bela olan İsrail devletini kurdular ve halende dünyanın başına bela olmaya devam ediliyorlar. Yoksa sizde Yahudilerle aynı kandan mısınız ve aynı okuldan mı mezunsunuz.

 

Tabi ki tüm halkımız biliyor size bunu söyleteni, deneme yanılma ile bakalım halkın tepkisi ne olacak. Evet tepkimiz sonsuzdur ve bu ülkenin siz sahibi falan değilsiniz, sadece şimdiki zamana göre yetkisi elinden alınmış ve her kelimede ne söylemesi gerektiği adeta avucuna yazılmış Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarısınız. Ama ortalık sizin tahmin ettiğiniz kadar boş değil, herkesin bu ülkeden beklentisi var, ülkemizi çok gerdiniz ve çok büyük bir ayrıştırma yaptınız. Bu gidişle Hasan Tahsin’ler meydana çıkacaktır.

 

En büyük tehlike de nedir biliyor musunuz. Artık gerçek Müslümanlar camilere gitmez oldu, çünkü söyledikleri tek şu var; ‘Eğer iktidardakiler Müslüman ise biz onların ne Müslümanlığına nede dinlerine bağlılığına inanıyoruz’ diyor halkımız ey ucube”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM