20 Temmuz Cumartesi


Atatürk’ü kalbimizden kimse silemez

Atatürk’ü kalbimizden kimse silemez   Milli Mücadele’nin 100. yılında; tüm Anadolu’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığını yaymak için yola çıkan “Cumhuriyet...
Bu Haber 14 Haziran 2019 11:02 Yayınlandı

 

Milli Mücadele’nin 100. yılında; tüm Anadolu’ya Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığını yaymak için yola çıkan “Cumhuriyet Tırı” önceki gün Karacabey’e geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şubesi öncülüğünde bir gün boyunca Karacabey Heykel’de konuşlanan Cumhuriyet Tırı’na ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Pek çok kişi ise, Atatürk ve Cumhuriyet’le ilgili düşüncelerini de anı defterine yazdı.

 

 

İçinde; Atatürk, Cumhuriyet ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili Sergi ve orijinal objelerin yer aldığı Cumhuriyet Tırı’nın Karacabey’e gelmesiyle ilgili ADD Şube Başkanlığı bir program düzenledi. ADD Şube Başkanı Ercan Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleşen programa CHP eski İlçe Başkanı Gönül Avil, bazı yöneticiler, meclis üyeleri ve ilçe halkı katıldı.

 

 

Cumhuriyet Tırı’nı Karacabey’de ağırlamaktan dolayı büyük bir onur duyduklarını ifade eden ADD Şube Başkanı Ercan Yıldız, “Her ilde ve şehirde bir gün kalacak olan tırımız, Karacabey’de mola verdi. Ancak bu tır ilçeleriyle birlikte bütün Türkiye’yi gezecek. Burada amaç, Atatürk’ün hangi koşullarda Türkiye’yi bu noktaya getirdiğini anlatmaktır. Bu organizasyon, hem Atatürk’ün adının her zaman ve daima kalplerimizde büyüyerek ve yaşayarak ilerlemesine sebep olacak, hem de onun açmış olduğu çizgide daha emin adımlarla yürümemizi sağlayacak.

 

 

Atatürk’ü bizim kalbimizden, Atatürk’ü bizim gönlümüzden, zihnimizden ve aklımızdan silmeye kimsenin gücü yetmez. 100’ncü yılda Cumhuriyet coşkumuzu yeniden yaşamamızı sağlayan ve genç kuşakların heyecanlanmasına neden olan bu etkinliğin baş mimarlarını yürekten kutluyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM