18 Aralık Salı;


Atatürk’e yalanlama ‘dindar nesil’e cevap yok!

Atatürk’e yalanlama ‘dindar nesil’e cevap yok! Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in 24 Kasım Öğretmenler Günü programındaki konuşmasında Başöğretmen Mustafa Kemal...
Bu Haber 1 Aralık 2017 06:50 Yayınlandı

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in 24 Kasım Öğretmenler Günü programındaki konuşmasında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ten hiç bahsetmediği iddiaları üzerine ilk olarak tören sırasında emekli öğretmen Ahmet Reşat Karaoğlu’nun ve ardından da Karacabeyli genç siyasetçi Sinan Çiftçi’nin kamuoyuna yansıyan açıklamalarına yanıt geldi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlçemizde yayın yapan bazı yerel gazetelerde ‘Emin Hoca Atatürk’ü Sevmiyor’ ve ‘Dingin’e Bir Eleştiri de Çiftçi’den’ başlıklı çıkan haberlerle ilgili olarak; İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı’nda yaptığı konuşmasına ilk olarak Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sözlerle başlamıştır.

 

Bu sebeple gazetelerde çıkan haberler kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır. MEB Türk Milli Eğitim Sistemi; 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu ve Müfredatlar doğrultusunda, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında eğitim öğretime devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

 

Cumhuriyet’e müfettiş!

 

Öte yandan yine Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Karacabey Cumhuriyet İlkokulu’nda bir sınıf öğretmeninin, okuyamadığı gerekçesiyle çocuklara bağırarak saçını çektiği, çenesini sıktığı ve kafasını bastırdığı iddiaları üzerine çıkan haberler için de, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Maarif Müfettişi talep edildiği ve konuyla alakalı inceleme başlatıldığı bildirildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM