20 Temmuz Cumartesi


Ata’larının huzuruna çıktılar

Ata’larının huzuruna çıktılar   Dayı Karacabey Anadolu Lisesi, Anıtkabir Komutanlığından aldıkları özel izinle, Muhafız Tören Ekibi Yönetiminde Anıtkabir ziyareti...
Bu Haber 13 Aralık 2018 15:59 Yayınlandı

 

Dayı Karacabey Anadolu Lisesi, Anıtkabir Komutanlığından aldıkları özel izinle, Muhafız Tören Ekibi Yönetiminde Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

 

Dayı Karacabey Anadolu Lisesi Gezi Kulübünün organize ettiği Anıtkabir ziyareti, Okul Müdürü Hüseyin Akbaba ve öğretmenler eşliğinde gerçekleştirildi. Önceden alınan randevu ile saat 09.05’te resmi çelenk sunma törenine katılan Dayı Karacabey Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Okul Müdürü Hüseyin Akbaba eşliğinde Anıtkabir Komutanlığı Muhafız Tören Ekibinin yönetiminde mozoleye çelenk sundular.

 

 

Müdür Hüseyin Akbaba’nın, Anıtkabir ziyaretçi defterine öğrencilerin ve öğretmenlerin duygularını aktaran bir yazı yazmasıyla başlayan ziyaret, mozole ve müze ziyaretleriyle devam etti.

 

Müdür Akbaba, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü gençlerin daha iyi anlamaları ve özümsemeleri adına çok yararlı olan bu gezi, Birinci Meclis, Ankara Kalesi ziyaretleri ile pekiştirilmiş, öğrencilerin başkenti tanımalarına yakın tarihe şahitlik etmiş mekanları görmelerine imkan sağlamıştır” dedi.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de, “İlçemiz okullarından Dayı Karacabey Anadolu Lisesinin, Anıtkabir Komutanlığından aldıkları özel izinle Muhafız Tören Ekibinin Yönetiminde gerçekleştirdikleri bu tören ve ziyaret için okul yönetimini, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM