17 Şubat Pazar


Artık şikayetleriniz yanıtsız kalmayacak

Artık şikayetleriniz yanıtsız kalmayacak Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken,...
Bu Haber 22 Ocak 2018 16:07 Yayınlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak.

 

BİKOM’u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.

 

Vatandaş taleplerinin değerlendirilmesi noktasında yaşanan sorunun ortadan kaldırılması amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın talimatıyla BİKOM ve 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda 17 ilçedeki hizmet masası yetkililerinin katılımıyla periyodik olarak toplantılar düzenlenirken, özellikle vatandaşa geri bildirim konusunda sürecin daha hızlı işletilmesi amaçlanıyor.

 

Vatandaş gözümüz, kulağımız

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her ay 2 binin üzerinde şikayet, öneri ve katkının (ŞÖK) geldiği İletişim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Sistemin işleyişi hakkında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan’dan bilgi alan Başkan Aktaş, BİKOM personeli ile de sohbet etti.

 

BİKOM’da da revizyona gittiklerini dile getiren Başkan Aktaş, “Burada asıl olan vatandaşın sorununu farklı kanallarla çok rahat bir şekilde Büyükşehir Belediyesi’ne iletmesi. Büyükşehir Belediyesi ile alakalı olduğu zaman Alo 153, su, kanalizasyon, altyapı işiyle alakalı olduğu zaman da BUSKİ marifetiyle Alo 185, internet ortamında ‘bursa.bel.tr’den ve beraberinde 05424231616 numaralı Whatsapp hattından da bize çok rahatlıkla ulaşabilirler. Temel amacımız vatandaşın problemini ilk elden alıp yine bizatihi sonucunu kendisine iletmek. Sonucu muhakkak surette olumlu veya olumsuz kendisine iletmek. Hemşerilerimizden şunu istirham ediyorum. Lütfen yaşadıkları sorunları, sıkıntıları bizlere muhakkak iletsinler. Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.

 

 

Vatandaşla bire bir temas

 

BİKOM ve ilçe belediyelerindeki hizmet masaları arasında sağlanan koordinasyon ve yapılacak işbirliğiyle geri bildirimlerde zaman zaman yaşanan sorunlar da ortadan kaldırılıyor. Yeni uygulama ile BİKOM’dan ilçe belediyelerine gönderilen ŞÖK’ler, ilgili belediyede değerlendirildikten sonra cevabı veya süreci vatandaşa telefon edilerek, Büyükşehir’e ise e-posta yoluyla bildirilecektir. Büyükşehir Belediyesine ilçe belediyelerden e-posta ile gelen ŞÖK’ler de ilgili birim tarafından değerlendirildikten sonra çözümü veya seyri hakkında ilçe belediyesine e-posta yoluyla, talep sahibine ise telefonla birebir görüşülerek bilgi verilecek. Böylelikle vatandaş talebi hakkında sürekli bilgi sahibi olacak.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM