16 Haziran Pazar


Artık daha sağlıklı yaşayacağız!

Artık daha sağlıklı yaşayacağız!   Karacabey’de eski devlet hastanesi yerine yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi (SYM) inşaatının Şubat ayında tamamlanarak...
Bu Haber 16 Ekim 2018 07:30 Yayınlandı

 

Karacabey’de eski devlet hastanesi yerine yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi (SYM) inşaatının Şubat ayında tamamlanarak Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtildi.

 

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yapımı süren Karacabey Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Çiğdem ve beraberindekilerle Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatını ziyaret eden Dr. Özcan Akan, inşaatın Şubat ayında tamamlanarak Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredileceğini söyledi.

 

Dr. Akan, yaptığı açıklamada, “Koruyucu sağlık hizmetleri altında Karacabeyli vatandaşlara hizmet verecek olan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde, obezite ile mücadele ve sağlıklı beslenme birimi, tütünle mücadele ve sigara bıraktırma polikliniği, gebe bilgilendirme sınıfı, annelik okulu, kadın sağlığı bölümleri, ergenlik problemleri çözümü ve takibi, internet bağımlılığıyla mücadele, diyabetik hasta birimi, kanser tarama gibi çeşitli sağlık hizmetleri veren birimler olacak” dedi.

 

 

Belediye Başkanı Ali Özkan da, Türkiye’de sağlık alanında ciddi adımlar atıldığını ve atılmaya devam ettiğini belirterek, “İşte buda bunun en güzel örneği. Karacabey’e yakışır bir devlet hastanesi yaptıktan sonra şimdide bu bölgeye Sağlıklı Yaşam Merkezi kazandırıyoruz. Karacabeyliler her zaman her şeyin en iyisine layıktır. Bizde bu bilinçle, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek yeni yeni kazanımları halkımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatında süren çalışmaları gözlemleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve beraberindekiler daha sonra 112 Acil Servis noktasını ziyaret ederek, 112 çalışanlarıyla kısa süreli sohbet etti.

 

Ardından Göçmen Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Dr. Akan ve beraberindekiler, burada görevli doktorlardan bilgi alarak, fikir alışverişinde bulundular.

Alper Tunalı

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM