20 Temmuz Cumartesi


Ana Kucağından Asker Ocağına

Ana Kucağından Asker Ocağına   Hamiyet Özenli Başkanlığı’ndaki Karacabey AK Parti Kadın Kolları Yönetimi, Jandarma Komutanlığı ve Askerlik Şubesi’ndeki askerlere...
Bu Haber 28 Aralık 2018 09:54 Yayınlandı

 

Hamiyet Özenli Başkanlığı’ndaki Karacabey AK Parti Kadın Kolları Yönetimi, Jandarma Komutanlığı ve Askerlik Şubesi’ndeki askerlere “Ana Kucağından Asker Ocağına” etkinliği kapsamında “anne yemeği” sürprizi yaptı.

 

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanı Ertem İşcan, eşi Mine İşcan ve yönetimi ile birlikte Mehmetçiğe moral vermek için evlerinde hazırladıkları yemekleri Karacabey Askerlik Şubesi ile İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki askerlere ikram etti. Anne ve memleket özlemleri bir nebze olsun dindirilmeye çalışılan Mehmetçikler duygu dolu anlar yaşadı.

 

Vatan ve bayrak nöbeti tutan her Mehmetçiğin yanında olduklarını hissettirmek için İlçe Jandarma Komutanlığı ve Askerlik Şubesi’ndeki görevli askerler için ev yemeği hazırladıklarını ifade eden Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, şunları kaydetti:

 

 

“Kurtuluş Savaşı’nda cepheye aş taşıyan Anadolu kadınından esinlenerek, anne eli değmiş yemekleri ilçemizdeki vatani görevini yerine getiren askerlerimize ikram ettik. Türk kadınının geçmişte olduğu gibi şimdi de askerinin, evladının yanında durduğunu göstermek istedik. Bizler onların sayesinde rahat bir şekilde yaşıyoruz. Askerlerimizin bu hakkı ödenmez. İlçemizdeki askerlerimiz bizim de evlatlarımız. Hepsi ana kuzusu. Onlar bizim evlatlarımız, kuzularımız, yavrularımız. Anne yemeklerini özlemişlerdir diye askerlerimize tüm ikramlarımızı ellerimizle, duygularımızı katarak, seve seve, heyecan ve gururla hazırladık. Mehmetçiğimizi anne şefkatinde ve sıcaklığında hazırladığımız yemeklerle sevindirmek istedik.  Askerlerimize afiyet olsun. Katkı sağlayan, emek veren değerli Kadın Kolları Yönetimime ve her daim yanımızda olan İlçe Başkanımız Ertem İşcan’a da sonsuz teşekkürler ediyorum”

 

AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan da, böyle bir etkinliği düzenledikleri için AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

 

Şükranlarımızı sunuyoruz

 

İlçe Jandarma Komutanlığı ve Askerlik Şubesi’ndeki askerler ise, uzun süredir ev yemeği yiyemediklerini aktararak, bu özlemlerinin AK Partili annelerin yemek sürprizi ile son bulduğunu söyledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM