18 Şubat Pazartesi


AKP devlet imkanlarını kullandı

AKP devlet imkanlarını kullandı   Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekilliği...
Bu Haber 3 Temmuz 2018 06:50 Yayınlandı

 

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekilliği seçim sonuçlarını değerlendirdiği bir basın açıklaması yaptı.

 

Önemli bir seçimi geride bıraktıklarını, ortaya çıkan sonucun ilçemiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulunarak açıklamasına başlayan Koçak, “Birinci tur oylamada cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyoruz. Ülkemizin hayrına yapılacak çalışmalarda üstün başarılar diliyoruz. Yine hiçbir parti ayrımı yapmadan, yeni dönemde parlamentoda milletvekili olarak görev yapacak bütün arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyoruz. TBMM, millet iradesinin kalesidir. Milletvekillerinin bu ruh ve anlayışa uygun olarak milletin talep ve beklentilerinin sözcüsü olmalarını diliyorum. Ayrıca bu seçimde bizlere oy vererek destek olan tüm seçmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türkiye’nin 24 Haziran seçimleri sonrası yeni bir yönetim sistemine geçtiğini belirten Koçak, “Ayrıştırıcı ve ötekileştirici değil, kucaklayıcı ve bütünleyici bir yönetim anlayışının benimsenmesi gerekiyor. Bir kişiyi, bir partiyi, bir grubu değil, 81 milyonun tamamını kucaklayan bir yaklaşım ortaya konmasını bekliyoruz” dedi.

 

Parti olarak seçimlerde genel anlamda bekledikleri neticeyi göremediklerini belirten Başkan Koçak, bu nedenle sonuçları titiz bir şekilde değerlendirmeye başladıklarını söyledi. Koçak, “Önümüzdeki günlerde de hızlı bir şekilde il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, Genel İdare Kurulumuz ayrı ayrı toplanacak ve sonuçları bütün yönleriyle ele alacaklardır. Artılarımız olduğu kadar eksilerimizi, doğrularımız olduğu kadar eksiklerimizi dürüst ve samimi bir şekilde masaya yatıracağız. Kendi payımıza en doğru değerlendirmeleri yaparak, milletimizle en hızlı ve en geniş şekilde kucaklaşmanın yollarını aramaya devam edeceğiz. Çünkü bizim için seçimler bir sonuç değil, bir başlangıçtır” şeklinde konuştu.

 

 

Hiçbir mazeretin başarının yerini tutmayacağını ancak seçimlerin ise anormal şartlar altında yapıldığının da unutulmaması gerektiğini ifade eden Koçak, “Seçimler OHAL uygulaması altında gerçekleştirildi. Ağır bir kamplaştırma ve kutuplaştırma siyaseti yürütüldü. İktidar her türlü devlet imkânını kullanırken, birçok yerde Saadet Partimizin bayrak asmasına bile izin verilmedi. Yasal hakkımız olmasına rağmen asılan bayraklar da belediye zabıtaları tarafından zorla indirildi. Partimiz saldırıya uğradı. Her türlü gerçek dışı, haksız iftira ve propagandaya maruz bırakıldı. Medya iktidar mensuplarına ekranlarını ve sayfalarını sınırsız bir şekilde açarken Saadet Partimiz yok sayıldı. Bütün bunlara rağmen böyle bir ortamda asaletini bozmadan, canla başla çalışan ve her seçim bölgesinde en büyük gayret ve fedakârlığı ortaya koyan bütün adaylarımızı ve parti mensuplarımızı bir kez daha tebrik ediyor, kutluyorum” dedi.

 

Seçim sürecinde partilerine yönelik, “Saadet’in oyları CHP’ye gidecek” yönündeki ifadelerin seçim sonrasında da devam ettirilmeye çalışıldığına dikkat çeken Başkan Koçak, “Bu tamamen gerçek dışı bir hezeyandır. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur. Peki, neden Saadet Partisi hedef alınmaya devam ediliyor? Neden Saadet Partisi ile uğraştıkları kadar hiçbir parti ile uğraşmıyorlar? Çünkü Saadet Partisi onların vicdan aynasıdır. Kalplerinde var olan pişmanlıklarına dokunmaktadır. Saadet sussa mesele kalmayacak zannediyorlar. Bunu bastırmanın çabası ile üzerimize geliyorlar” ifadelerine yer verdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM