23 Mayıs Perşembe


Akil olmak

Akil olmak ” Sayın okurlarım merhaba. Yazıyı yazdığım şu dakikalarda haber kanallarına ve internet sitelerine akil adam listesi düştü....
Bu Haber 5 Nisan 2013 09:21 Yayınlandı


Sayın okurlarım merhaba. Yazıyı yazdığım şu dakikalarda haber kanallarına ve internet sitelerine akil adam listesi düştü. Bildiğiniz üzere bir akil adam komisyonu kurulacak. Ben isimler üzerinde hiç durmayacağım. Bu isimlere yüce Türk Milleti gerekli cevabı fazlasıyla verecektir.

 

Yalnız yazarınız olarak birkaç konuya dikkatinizi çekmek isterim. Akıllılıkları pardon! Akillilikleri nereden gelmektedir? Cevapları kadar buna sorulacak sorularda çoktur. Aslında bu sorulara pek aydınlatıcı cevap verilemeyecektir. Cevap verilmeyince ise tam anlamıyla tiksindirici olmaktan öteye gitmeyecektir.

 

Olay şöyle gelişmiştir. Birileri birilerini toplayıp, ‘Sizler akilli adamlarsınız bu meseleyi ancak sizler çözersiniz’ demiştir. Demiştir denmesine de! Türk toplumunun akıl düzeyiyle tamamıyla dalga geçilmek istenmiş aslında.

 

Medyada kim varsa ismi geçen tek tek bir bakın. Her biri toplum ahlakıyla uyuşmayan, toplumla geçinemeyen tutarsız, farklı cinsel kimliğe mensup. Bir kasaba lokantasında iki kelimeyi yan yana getirip az çorba söyleyemeyecek kişilerden oluşmaktadır. Tek perdelik ve de trajikomik bir olaydır.

 

Akil adam komisyonu kurulacak. Sonrada ne olacak ben söyleyeyim sizlere okurlarım. Bunlardan bir cacık olmaz. Nedenine gelince! Ben bugüne kadar mecliste kurulan komisyonlardan bir sonuç çıkmadığını gördüm de ondan. Yandaş medya yandaşını sürecek en ön tarafa. Bölücüler reklam yapacak bir tarafta. Olan kurulu devlete olacak.

 

Akil adamları tam bir fiyaskodur ve de bölünmenin başlangıcıdır.
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM