21 Mayıs Salı;


Akademik söyleşiler sona erdi

Akademik söyleşiler sona erdi   Karacabey Kaymakamlığı ve Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan ‘Gençler ile Akademik Söyleşiler’...
Bu Haber 7 Haziran 2018 15:06 Yayınlandı

 

Karacabey Kaymakamlığı ve Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan ‘Gençler ile Akademik Söyleşiler’ adlı proje sona erdi. Projeyle ilgili son iki söyleşi ise Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

 

Karacabey İmam Hatip Lisesi’ndeki söyleşiye İlçe Müftü Yardımcısı Fatih Göl katılırken, Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki söyleşide ise İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Emre Kavak ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ayhan Sağlam yer aldı.

 

Öğrencileri rol model teşkil eden meslek grupları ile bir araya getirerek meslek seçimleri ile ilgili sorularına cevap vermek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla planlanan söyleşilerde toplamda yaklaşık bin öğrenciye ulaşıldığı kaydedildi. Bu kapsamda öğrenciler, ilgilerini çeken meslek grupları temsilcileriyle bir araya gelerek, geleceklerine dair sorularına yanıt aradı.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kaymakamımız Yusuf Gökhan Yolcu’nun katılımları ile başlayan Gençler ile Akademik Söyleşiler Projesi, Haziran 2018 itibariyle başarıyla tamamlanmış olup, bu projemizde ilçemizdeki tüm 12. sınıf öğrencilerini kendi meslek alanlarında rol model olan kişilerle buluşturmaya çalıştık. Tüm 12. sınıf öğrencilerimize gelecek yaşamlarında ve yakın tarihte girecek oldukları YKS sınavında başarılar dilerim” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM